ZIO Pekin 2022: Żyła trzeci w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu!

W sobotni poranek czasu polskiego odbyły się kwalifikacje do olimpijskiego konkursu skoków narciarskich na obiekcie normalnym w Zhangjiakou (HS106). W niedzielnych zawodach zobaczymy czterech reprezentantów Polski, a najlepszy z nich był dziś Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce, co tylko pokazuje, że jutro wszystko się może zdarzyć!

ZIO Pekin 2022: Żyła trzeci w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu!

Piotr Żyła trzeci w olimpijskich kwalifikacjach

Sobotnie zmagania o awans do konkursu olimpijskiego na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106) zakończyły się podwójnym zwycięstwem Norwegów. Najlepszy w całej stawce okazał się Marius Lindvik, który triumfował po skoku na odległość 100,5 metra. Drugie miejsce, z najmniejszą możliwą stratą – 0,1 punktu – zajął Robert Johansson, który wylądował na 103 metrze i tym samym ustanowił nowy rekord obiektu olimpijskiego. Najlepszą trójkę uzupełnił, jak już wspomnieliśmy na wstępie, Piotr Żyła. Najlepszy dziś z Biało-Czerwonych popisał się skokiem na odległość aż 102,5 metra.

Za podium znaleźli się kolejno Japończyk Ryoyu Kobayashi (99 m), Austriacy Stefan Kraft (100 m) i Manuel Fettner (102 m) oraz Szwajcar Gregor Deschwanden (96,5 m), Fin Antti Aalto (98,5 m), Niemiec Karl Geiger (97,5 m) oraz Japończyk Yukiya Sato (100 m).

Jak spisali się inni podopieczni Michala Doleżala? Szału nie było, ale najważniejsze, że wszyscy zameldowali się w konkursie i powalczą jutro o medale XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Dawid Kubacki po skoku na 94 metr zajął szesnastą lokatę, Stefan Hula był dwudziesty siódmy (90,5 m), a na trzydziestej szóstej pozycji sobotnią rywalizację Kamil Stoch (83,5 m).

Przypominamy, że początek niedzielnego konkursu indywidualnego mężczyzn zaplanowano na godzinę 12:00 czasu polskiego. Dokładnie godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Naprawdę warto zasiąść przed telewizorami, bo szykują się zawody pełne niespodzianek, a przecież z naszej kadry nie tylko Piotr Żyła błysnął już na skoczni normalnej w Zhangjiakou (HS106), bo świetne skoki oddał na niej również Kamil Stoch, który zajął pierwsze i drugie miejsce w seriach treningowych.

ZIO Pekin 2022: Wyniki kwalifikacji do konkursu na skoczni normalnej

Źródło: eLivescore.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button