ZIO Pekin 2022: Stoch najlepszy w piątkowym treningu, poznaliśmy też czwórkę na kwalifikacje!

Po obiecujących skokach w czwartek, Kamil Stoch potwierdził rosnącą formę, wygrywając na skoczni olimpijskiej w Zhangjiakou (HS106) pierwszy z piątkowych treningów! Lider Biało-Czerwonych we wszystkich dotychczasowych skokach nie schodzi poniżej 100 metrów, co jest dobrą prognozą przed sobotnim konkursem ZIO Pekin 2022 na normalnym obiekcie!

ZIO Pekin 2022: Stoch najlepszy w piątkowym treningu!

ZIO Pekin 2022: Stoch najlepszy w piątkowym treningu

O występach polskich skoczków w trzech czwartkowych seriach treningowych, pisaliśmy na naszych łamach wczoraj. W jednej z sesji Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Lepiej niż ostatnio w Pucharze Świata spisywali się też inni, choć jeszcze nie na miarę swojego potencjału, więc można mieć wciąż cichą nadzieję, że polscy skoczkowie trafią z formą w punkt na olimpijskie konkursy.

Optymistyczne prognozy znalazły także potwierdzenie w pierwszej z piątkowych sesji, którą wygrał… Kamil Stoch! Nasz trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na 101 metr. Siedemnasty był Piotr Żyła, który poprawił się w drugiej sesji, osiągając siódmy rezultat.

Jak spisali się pozostali Biało-Czerwoni? Wydaje się, że oni będą mieli problem, żeby zaistnieć w pierwszym konkursie indywidualnym, który już w najbliższą sobotę, ale ich postawa jest ważna w kontekście rywalizacji drużynowej na dużej skoczni, o której również przeczytasz na naszych łamach. Niestety w tym przypadku nie mamy dobrych wieści:

 • Dawid Kubacki – 76 i 95 metrów (miejsca nr 49 i 21);
 • Paweł Wąsek – 78,5 i 97 m (43 i 22)
 • Stefan Hula – 89 i 89 m (29 i 31)

Martwić mogą nie tylko same odległości, które pozostawiają wiele do życzenia, ale też brak stabilizacji. Kubacki i Wąsek oddali po jednym bardzo słabym skoku i po jednym przyzwoitym. Pewnym usprawiedliwieniem mogą być tutaj wietrzne warunki pogodowe. Skoki treningowe pozwoliły też wyłonić czwórkę, która wystąpi w kwalifikacjach.

Skoki narciarskie na ZIO w Pekinie (5-7 lutego)

Przypominamy, że konkursy skoków narciarskich podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 będzie można śledzić w Polsce dzięki transmisjom telewizyjnych na antenach TVP oraz na kanałach Eurosportu.

 • Sobota 5 lutego
  07:20 – kwalifikacje mężczyzn do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej
  11:45 – konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalne
 • Niedziela 6 lutego
  12:00 – konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej
 • Poniedziałek 7 lutego
  12:45 – konkurs par mieszanych (mikst) na skoczni normalnej

Źródło: BlogBukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button