ZIO Pekin 2022: Vlhova triumfuje w slalomie

Słowacka gwiazda narciarstwa alpejskiego Petra Vlhova po świetnym drugim przejeździe wygrała slalom kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

ZIO Pekin 2022: Vlhova triumfuje w slalomie

Świetny drugi przejazd i złoto dla Vlhovej!

Vlhova była ósma po pierwszym przejeździe tracąc 0,72 sekundy do liderki Niemki Leny Duerr, ale nadrobiła to najszybszym przejazdem dnia w drugim przejeździe. Austriaczka Katharina Liensberger wywalczyła srebro a Szwajcarka Wendy Holdener zdobyła brąz i ma już na swoim koncie cztery medale olimpijskie. Niemka Lena Duerr, która prowadziła po pierwszym przejeździe ostatecznie ukończyła rywalizację na czwartym miejscu.

W pierwszym przejeździe startowały dwie reprezentantki Polski – Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska, ale obie nie ukończyły rywalizacji.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że Amerykanka Mikaela Shiffrin ominęła jedną z bramek slalomu i nie ukończyła już drugiej konkurencji na igrzyskach w Pekinie.

Zobacz – ZIO Pekin 2022: Shiffrin ponownie nie ukończyła przejazdu!

Narciarstwo alpejskie – slalom kobiet (finał):

  1. Petra Vlhova (Słowacja) – 1:44.98
  2. Katharina Liensberger (Austria) +0.08
  3. Wendy Holdener (Szwajcaria) +0.12
  4. Lena Duerr (Niemcy) +0.19
  5. Andreja Slokar (Słowenia) +0.22
  6. Michelle Gisin (Szwajcaria) +0.60
  7. Camille Rast (Szwajcaria) +0.77
  8. Paula Moltzan (USA) +1.20
  9. Anna Swenn Larsson (Szwecja) +1.33
  10. Aline Danioth (Szwajcaria) +1.66

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button