ZIO Pekin 2022: Shiffrin ponownie nie ukończyła przejazdu!

Amerykanka Mikaela Shiffrin nie ukończyła już drugiej konkurencji na igrzyskach w Pekinie. Dziś wypadła z trasy slalomu już po 5 sekundach jazdy.

zio pekin 2022
ZIO Pekin 2022: Shiffin ponownie nie ukończyła przejazdu!

Shiffrin nie ukończyła drugich zawodów na igrzyskach!

Shiffrin zakończyła dzisiejsze zawody szybciej niż jej poniedziałkowy start w pierwszym przejeździe slalomu giganta, gdzie wypadła z trasy po około 10 sekundach. Mikaela była siódmą narciarką, która wyruszyła na trasę slalomu , ale jako pierwsza nie ukończyła zawodów.

Amerykanka przyjechała do Pekinu jako jedna z największych gwiazd igrzysk i powiedziała, że planuje wziąć udział we wszystkich pięciu indywidualnych konkurencjach w narciarstwie alpejskim. W dzisiejszym slalomie Mikaela ominęła jedną z bramek i w geście rozczarowania pochyliła głowę.

„Już na starcie naciskałam. Miałam zamiar pojechać na nartach tak mocno, jak tylko się da” – powiedziała Shiffrin o swoim przejeździe. Stwierdziła również, że czuje się okropnie. Nieukończenie jej najlepszej konkurencji – slalomu to dla amerykańskiej gwiazdy będą ciężkie chwile.

Amerykanka w drodze do swoich trzecich igrzysk przeżyła trudne chwile w życiu osobistym. Jej ojciec Jeff Shiffrin niespodziewanie zmarł w 2020 roku. Po jego śmierci mówiła, że myślała już o zakończeniu kariery a w tamtym czasie zmagała się także z kontuzją pleców.

Słowa wsparcia od Lindsey Vonn

Była olimpijska narciarka Lindsey Vonn zatweetowała wsparcie dla Shiffrin, mówiąc jej, że ten błąd „nie odbiera jej pięknej kariery i tego, co może osiągnąć w przyszłości”.

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button