Žiga Štern przyjmującym Ślepska Malow Suwałki!

Karuzela transferowa kręci się coraz szybciej! Reprezentant Słowenii Žiga Štern został we wtorek ogłoszony nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 29-letni przyjmujący podpisał z klubem PlusLigi umowę obowiązującą do końca sezonu 2023/24!

Reprezentant Słowenii nowym przyjmującym Ślepska Malow Suwałki!
(Fot.: @mks_slepsk on Twitter)

Ślepsk Malow Suwałki: Žiga Štern nowym przyjmującym

Štern jest aktualnym reprezentantem kraju i wicemistrzem Niemiec. Doświadczony przyjmujący zdobył w sezonie 2022/2023 srebrny medal niemieckiej Bundesligi występując w barwach VfB Friedrichshafen. Obecnie zawodnik przebywa wraz ze swoim reprezentacyjnym zespołem, który już jutro meczem z Serbią zainauguruje zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023, a już jesienią zobaczymy go na parkietach PlusLigi, gdzie będzie bronił barw drużyny z Suwałki.

Co możemy powiedzieć o nowym zawodniku w Polskiej Lidze Siatkówki przed jego debiutem? Žiga Štern urodził się 2 stycznia 1994 roku w Mariborze (Słowenia). Słoweński przyjmujący reprezentował dotychczas barwy m.in. ACH Volley Ljubljana, Tours VB, Stade Poitevin Poitiers, Top Volley Latina, Jeopark Kula Voleybol, Foinikas Syros ONEX i wspomnianego wcześniej VfB Friedrichshafen.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Żiga jest bratem Tončka, który z powodzeniem występuje na siatkarskich parkietach na pozycji atakującego i ma na swoim koncie występy w PlusLidze, gdzie w sezonie 2019/2020 był jednym z liderów BKS-u Visły Bydgoszcz.

„Žiga jest zawodnikiem, który w naszej ocenie dobrze wkomponuje się w przyjętą strategię budowy zespołu na sezon 2023/2024. To przyjmujący o charakterystyce, jakiej poszukiwaliśmy z myślą o wsparciu naszych liderów. Jego klubowo-reprezentacyjne doświadczenie wniesie sporo ważnych wartości do biało-niebieskiej szatni i będzie ważnym bodźcem do dalszej budowy silnej drużyny. Biorąc pod uwagę, z przymrużeniem oka, jak dobrze wpisali się w klubową filozofię zawodnicy, którzy przychodzili do nas z VfB Friedrichshafen, myślę, że możemy być spokojni. Cieszymy się, że Žiga będzie z nami i życzymy mu powodzenia w najbliższym turnieju Ligi Narodów, gdzie wystąpi w koszulce reprezentacji Słowenii.” – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Fortuna bonus na mecz Tottenham - Liverpool
Fortuna bonus na mecz Tottenham – Liverpool

Radości z przenosin na polskie parkiety nie kryje też sam zawodnik, który również udzielił krótkiej wypowiedzi redakcji klubowej strony internetowej:

„Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona zawodników występujących w PlusLidze. Jestem zachwycony jej poziomem. Jest w ścisłej czołówce najlepszych lig na świecie. Czuję dużą ekscytację na myśl o grze dla Ślepska Malow Suwałki, czyli klubie, o którym słyszałem same dobre rzeczy. Mam za sobą pierwsze kontakty z trenerem i jestem pozytywnie nastawiony do pracy i walki o jak najlepsze wyniki w sezonie 2023/2024.” – mówi Žiga Štern, nowy przyjmujący biało-niebieskich.

Wcześniej Ślepsk Malow poinformował o zakontraktowaniu innego reprezentanta kraju, Argentyńczyka Joaquín Gallego. Do drużyny dołączyli też środkowi Jakub Macyra, mistrz Polski z drużyną Jastrzębskiego Węgla, oraz Konrad Stajer z LUK Lublin.

Źródło: volley24.pl/Ślepsk Malow Suwałki

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X