Reprezentant Argentyny zagra na polskich boiskach!

To już potwierdzone! Joaquín Gallego będzie występował w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Reprezentant Argentyny został przedstawiony w środę 24 maja jako nowy zawodnik Ślepska Malow Suwałki! 27-letni środkowy podpisał z klubem PlusLigi roczny kontrakt, obowiązujący do zakończenia przyszłych rozgrywek.

Joaquín Gallego
Reprezentant Argentyny zagra na polskich boiskach!

Joaquín Gallego zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki

Gallego to aktualny reprezentant Argentyny, powołany do składu drużyny narodowej na sezon 2023, oraz wicemistrz Portugalii ze Sporting Clube de Portugal. Będzie to debiutancki sezon Argentyńczyka w Polsce. W aklimatyzacji z pewnością pomoże mu obecność w drużynie Matiasa Sancheza, podstawowego rozgrywającego Ślepska Malow i jednego z odkryć minionego sezonu na parkietach PlusLigi!

Czytaj też: Transfery PlusLiga 2023/24 na żywo

Co jeszcze wiemy o najnowszym nabytku suwalczan, przed jego pierwszym występem na parkietach Polskiej Ligi Siatkówki, która wczoraj podczas gali podsumowała sezon 2022/23?

Joaquín Gallego urodził się 21 listopada 1996 roku w General Villegas, w prowincji Buenos Aires w Argentynie. Jest reprezentacyjnym kolegą Matíasa Sáncheza, rozgrywającego Ślepska Malow Suwałki. Mierzący 204 cm środkowy bloku zdobył w barwach reprezentacji Argentyny m.in. złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (2019), srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej Kadetów (2012) i Juniorów (2014), srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów (2015) oraz srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej (2019, 2021). Gallego występował dotychczas w Bolivar Volley, Alianza Jesús María Voleibol, Ciudad Voley, UNTREF Vóley, Obras San Juan Voley, Rotogal Boiro oraz Sporting Clube de Portugal, z którym zdobył tytuł wicemistrza Portugalii w sezonie 2022/2023.

„Joaquín jest bardzo ciekawym środkowym, a my jesteśmy równie ciekawi procesu jego adaptacji na parkietach PlusLigi. To niewątpliwie utalentowany i perspektywiczny zawodnik, który wielokrotnie reprezentował swój kraj na międzynarodowej arenie, w tym m.in. w siatkarskiej Lidze Narodów. Wiemy, że będzie mu zdecydowanie łatwiej wkomponować się do naszej drużyny dzięki obecności Matíasa Sáncheza, z którym dobrze znają się z występów w reprezentacji Argentyny. Warto wspomnieć, że zdobył niedawno tytuł wicemistrzowski ze Sportingiem Clube de Portugal, gdzie był bez wątpienia pierwszoplanową postacią. Życzymy Joaquínowi dużo zdrowia, doskonałego sezonu w Suwałkach i owocnego debiutu w PlusLidze.” – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Czytaj też: Startuje Liga Narodów w siatkówce! Harmonogram spotkań

Radości z przenosin do PlusLigi nie kryje również sam zawodnik i trudno mu się dziwić, bo mówimy o jednej z najmocniejszych lig świata.

Sylwetka Joaquín Gallego (Ślepsk Malow Suwałki)

Podstawowe dane:

  • Data i miejsce urodzenia: 21.11.1996, General Villegas (Argentyna)
  • Wzrost: 204 cm
  • Waga: 100 kg

Kluby:

  • Sporting Clube de Portugal (2021-2023)
  • Rotogal Boiro (2020-2021)
  • Obras San Juan Voley (2019-2020)
  • UNTREF Vóley (2018-2019)
  • Ciudad Voley (2017-2018)
  • Alianza Jesús María Voleibol (2016-2017)
  • Bolivar Volley (2014-2016)

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X