Juventus Turyn oficjalnie zainicjował pierwsze kontakty w celu zakontraktowania Pedro, 28-letniego napastnika brazylijskiego Flamengo. Włoski klub upatruje w nim idealnego kandydata do załatania luki w formacji ofensywnej, która powstanie po niemal pewnym odejściu Dusana Vlahovicia. Choć nowy dyrektor sportowy „Starej Damy”, Giovanni Carnevali, ma podjąć ostatnią próbę zatrzymania Serba w Turynie, scenariusz jego odejścia na zasadzie wolnego transferu staje się coraz bardziej realny. W tej sytuacji sprowadzenie doświadczonego Brazylijczyka jest traktowane jako priorytetowe zabezpieczenie interesów klubu.
Pedro
Flamengo→Juventus
Dla Pedro ewentualne przenosiny do Juventusu byłyby powrotem na boiska Serie A. Napastnik ma już za sobą krótki i niezbyt udany epizod we Fiorentinie, jednak od tego czasu jego kariera nabrała ogromnego rozpędu w ojczyźnie. W obecnym sezonie 2025/2026 snajper znajduje się w wyśmienitej formie – w 17 występach ligowych zdobył 10 bramek i zanotował 4 asysty, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Jego dorobek we wszystkich rozgrywkach to imponujące 19 trafień, co potwierdza, że 28-latek dojrzał do ponownej gry w Europie na najwyższym poziomie.
Sytuacja kontraktowa zawodnika jest stabilna, gdyż jego umowa z Flamengo obowiązuje do końca grudnia 2027 roku. Mimo to, Juventus aktywnie sonduje warunki transakcji, a rynkowa wartość piłkarza oscyluje w granicach 20 milionów euro. Warto zauważyć, że turyńczycy nie są jedynym podmiotem zainteresowanym usługami reprezentanta Brazylii – sytuację monitoruje również katarski klub Al Rayyan. W tle negocjacji pojawia się także wątek kadrowy; podczas gdy Pedro walczy o uznanie w oczach selekcjonera Carlo Ancelottiego przed nadchodzącymi wyzwaniami reprezentacyjnymi, Juventus musi działać szybko, by uprzedzić konkurencję z Bliskiego Wschodu.
Obecnie negocjacje znajdują się na etapie wstępnego rozpoznania, a kluczowym czynnikiem dla powodzenia operacji będzie ostateczna decyzja w sprawie przyszłości Vlahovicia oraz determinacja Carnevaliego w przebudowie linii ataku „Bianconerich”. Pedro, mający na koncie 6 występów w kadrze „Canarinhos”, czeka na konkretną ofertę, która pozwoli mu ponownie spróbować sił w lidze włoskiej.