Zapowiedź i plan transmisji 16. kolejki TAURON Ligi siatkarek (21-24.01.22)

Od piątku 21 stycznia do poniedziałku 24 stycznia rozgrywane będą spotkania 16. kolejki sezonu 2021/2022 TAURON Ligi siatkarek. Coraz mniej czasu zostało do play-offów, więc zdobywane punktu coraz więcej ważą. Hitem rozpoczynającego się właśnie weekendu na parkietach ligi siatkówki kobiet niedzielna konfrontacja Grupy Azoty Chemika Police z IŁ Capital Legionovią Legionowo.

Zapowiedź i plan transmisji 16. kolejki TAURON Ligi siatkarek (21-24.01.22) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

TAURON Liga siatkarek: Zapowiedź 16. kolejki

Pierwotnie na piątek zaplanowane były dwa spotkania piątej kolejki rundy rewanżowej fazy zasadniczej TAURON Ligi siatkarek 2021/2022. Ostatecznie dojdzie tylko do jednego z nich. Jak łatwo się domyślić, plany znowu pokrzyżował COVID-19, który zaczyna coraz mocniej mieszać również w rozgrywkach sportowych. Na parkiet nie wyjdą dziś siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz i ŁKS-u Commercecon Łódź, który poinformował dzisiaj także o odejściu brazylijskiej atakującej, Ivny Colombo, która rozstała się z „Łódzkimi Wiewiórami” za porozumieniem stron i z uwagi na sprawy prywatne powróciła do ojczyzny.

Tym samym 16. kolejkę rozpoczniemy nie o godzinie 18:00 w Bydgoszczy, a o 20:30 we Wrocławiu, gdzie miejscowy klub podejmie lidera rozgrywek, Developres Bella Dolina Rzeszów, który we wtorek świętował swoje czwarte zwycięstwo w Lidze Mistrzyń CEV 2021/2022. Zdecydowanym faworytem taj konfrontacji będą oczywiście przyjezdne i każde inne rozstrzygnięcie niż ich przekonująca wygrana, będzie sporą niespodzianką, żeby nie napisać, że wręcz sensacją.

W sobotę czeka nas tylko jedno spotkanie na parkietach TAURON Ligi, ale za to bardzo ciekawe. Zmierzą się dwa zespoły walczące o trzecią pozycję przed play-offami. Piąci obecni Grot Budowlani Łódź podejmą szóstą E.Leclerc Moya Radomkę Radom. Wynik tego starcia będzie szalenie istotny z punktu widzenia końcowego układu górnej połowy tabeli.

Niedzielę z polską siatkówką rozpoczniemy już o godzinie 12:30, kiedy to rozpocznie się pojedynek walczącego o utrzymanie Jokera Świecie z celującym w najlepszą ósemkę BKS-em BOSTiK Bielsko-Biała. Osiem godzin później na parkiet wyjdzie wicelider zestawienia, Grupa Azoty Chemik Police, który zmierzy się z trzecią IŁ Capital Legionovią Legionowo, która nie zaznała smaku porażki od dziesięciu pojedynków!!!

Zmagania w 16. kolejce TAURON Ligi siatkarek zakończymy w poniedziałek. 24 stycznia o godzinie 19;00 rozpocznie się mecz rewelacyjnego beniaminka UNI Opole z Energą MKS Kalisz.

Plan transmisji 16. kolejki TAURON Ligi

Fot.: TAURON Liga/@TAURONLiga onTwitter)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

Back to top button