Wygrane polskich drużyn w Lidze Mistrzyń CEV!

Za nami czwarta kolejka fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń 2021/2022. Reprezentujące TAURON Ligę siatkarek zespoły – Grupa Azoty Chemik Police i Developres Bella Dolina Rzeszów – zapisały na swoim koncie po kolejnym zwycięstwie, co znacznie przybliża je do fazy play-off!

Wygrane polskich drużyn w Lidze Mistrzyń CEV! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Siatkarska Liga Mistrzyń: Pewne zwycięstwa zespołów z Polic i Rzeszowa

Jako pierwsze na parkiecie w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń CEV pojawiły się siatkarki z Rzeszowa, które we wtorek podejmowały na własnym terenie ukraiński Prometey Dnipro. Developres Bella Dolina w trzech setach udowodnił swoją wyższość nad rywalkami ze wschodu, ale nie przyszło to tak łatwo, jak mógłby sugerować sam wynik.

Podopieczne Stephane’a Antigi w pierwszym secie prowadziły już różnicą sześciu oczek, ale w końcówce ją roztrwoniły i ostatecznie zwyciężyły 25:22. W drugiej było jeszcze trudniej, bo przez większość tej części gry prowadziły rywalki. Ostatnie słowo należało jednak do wicemistrzyń Polski, które wygrały 25:23. W trzecim secie skończyło się wynikiem 25:17, ale znowu dzięki piorunującej końcówce, kiedy udało się dołożyć przeciwniczkom cztery punkty.

W ślady koleżanek z Podkarpacia dwa dni później poszły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, które nie dały żadnych szans rywalkom z Serbii. Mistrzynie naszego kraju rozbiły przeciwniczki z Bałkanów w trzech setach i różnicą aż 25 małych punktów. Najwięcej punktów dla zespołu Jacka Nawrockiego zdobyła środkowa Agnieszka Kąkolewska, bo aż 14, z czego dziesięć atakiem.

Tym samym policka drużyna odniosła trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń CEV i zrównała się z przewodzącymi grupie „Panterami” z Conegliano. Z tym, że Włoszki mają do rozegrania zaległe spotkanie, do czego dojdzie już w przyszłym tygodniu.

Przypominamy, że awans do fazy play-off wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsce. Póki co w lepszej sytuacji są siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów, które przewodzą stawce z kompletem zwycięstw. Z tym, że przed nimi jeszcze dwa najtrudniejsze pojedynki, wyjazdowe starcie z niemieckim Dresdner SC i rosyjskim Lokomitowem Kaliningrad.

Grupa Azoty Chemik Police, patrząc realistycznie, większych szans na wygranie grupy nie ma. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że podopieczne Jacka Nawrockiego zakończą rywalizację na drugiej pozycji, z bilansem czterech wygranych i 12 punktami na koncie. Czy to wystarczy, żeby awansować do ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń CEV 2021/2022? Wiele na to wskazuje.

Dwie ostatnie kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarek zaplanowano na dni 1-3 lutego oraz na wtorek 15 lutego. Będzie się działo!

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X