Właściciele Aston Villi ruszają na podbój Francji. Trzech graczy wysłanych do nowej filii

Mikołaj RydzMikołaj Rydz
23 czerwca 2026 13:57
Właściciele Aston Villi ruszają na podbój Francji. Trzech graczy wysłanych do nowej filii
Źródło: getfootballnewsfrance.com

Właściciele Aston Villi, grupa V Sports, finalizują ambitny plan budowy wieloklubowej struktury w Europie. Po niedawnym zakupie mniejszościowych udziałów we francuskim Annecy, oba podmioty przechodzą do konkretnych działań transferowych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez The Athletic, aż trzech zawodników z Birmingham przeniesie się do Ligue 2 w ramach wypożyczenia. Na liście znaleźli się 18-letni pomocnik Mohamed Kone, a także dwaj 20-latkowie: Kadan Young oraz Zepiqueno Redmond. Ten ostatni trafił do Anglii z Feyenoordu, ale po trudnym okresie w Huddersfield, gdzie walczył o minuty na poziomie League One, ma szukać formy właśnie na francuskich boiskach. Wszystkie transakcje mają zostać domknięte przed startem nowych rozgrywek.

Budowa nowej potęgi i synergia między klubami

Współpraca między Aston Villą a Annecy nie jest dziełem przypadku, lecz efektem długofalowej strategii V Sports. Grupa ta nabyła około 30 procent udziałów we francuskim drugoligowcu, co otwiera drogę do regularnej wymiany kadr. Przetarcie szlaków nastąpiło już wcześniej, gdy barwy Annecy reprezentował obrońca Triston Rowe. Teraz projekt wchodzi w nową fazę, a wysłanie trzech utalentowanych graczy ma pomóc w rozwoju ich karier oraz wzmocnić sportowy potencjał francuskiego partnera w nadchodzącym sezonie.

Inwestycje V Sports wykraczają poza same transfery, ponieważ w planach jest także modernizacja stadionu Parc des Sports, który może pomieścić ponad 15 tysięcy widzów. Choć oficjalne potwierdzenie wielkości udziałów wciąż budzi dyskusje, fakty na boisku są jednoznaczne. Kolejni wychowankowie akademii z Birmingham, tacy jak Travis Patterson czy Ben Broggio, również byli łączeni z tym kierunkiem, co pokazuje, że francuski klub staje się kluczowym poligonem doświadczalnym dla zaplecza angielskiej ekipy.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
REKLAMA
auto_awesome
500 PLN za wygraną Brazylii ze Szkocją
ODBIERAM arrow_forward
confirmation_number
500 PLN za wygraną Brazylii ze Szkocją
ODBIERAM REKLAMA
verified_user Superbet
500 PLN za wygraną Brazylii ze Szkocją
ODBIERAM bolt REKLAMA
% Superbet
255 PLN ODBIERAM
REKLAMA
verified 500 PLN za wygraną Brazylii ze Szkocją
255 PLN ODBIERAM
REKLAMA