Wayne Rooney wraca do Anglii. Będzie trenował Birmingham City!

Wayne Rooney, były kapitan reprezentacji Anglii i Manchesteru United, powraca do Anglii jako nowy trener drużyny Birmingham City. Po opuszczeniu D.C. United, Rooney zgodził się na trzyletni kontrakt z klubem z Championship. Ta decyzja została ogłoszona po zwolnieniu dotychczasowego trenera Johna Eustace’a.

Wayne Rooney wraca do Anglii. Będzie trenował Birmingham City!
Wayne Rooney wraca do Anglii. Będzie trenował Birmingham City!

Rooney trenerem Birmingham City

Po nieudanych próbach awansu do fazy play-off w barwach D.C. United, Rooney postanowił wrócić do Anglii i objąć stanowisko trenera w Birmingham City. Klub poinformował o tym w oficjalnym oświadczeniu.

Rooney, który jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych angielskich piłkarzy, wyraził swoje zadowolenie z nowej roli: „Jestem absolutnie zachwycony dołączeniem do Birmingham City w tak ekscytującym momencie. Wyraźnie widać, że mają oni plan i są zdeterminowani, aby zrealizować swoje ambicje dla klubu. Jesteśmy w pełni zgodni co do oczekiwań. Przez całą moją karierę trenerską starałem się stawiać sobie wyzwania, aby przygotować się na tę szansę. To projekt, który daje mi poczucie celu, i nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy.

FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!
FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!

Nowy szkoleniowiec nie ukrywa, że liczy na wsparcie kibiców: „Grałem na St. Andrew’s i kibice Birmingham City zawsze byli głośni i pełni pasji wobec swojej drużyny. To było naprawdę trudne miejsce dla przeciwników, a teraz będę miał okazję doświadczyć tego, jak to jest mieć ich wsparcie. Moim zadaniem jest podnieść klub na wyższy poziom i nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy. Wiem, jakie są oczekiwania, a naszym zadaniem jest je spełnić.

Rooney będzie miał teraz czas na pracę z nowymi zawodnikami podczas przerwy reprezentacyjnej. Birmingham City powróci do rywalizacji ligowej, rozgrywając mecze przeciwko drużynom Middlesbrough, Hull City i Southampton.

Jednym z kluczowych zadań dla Rooneya będzie ocena aktualnego składu drużyny oraz współpraca z dyrektorem sportowym Craigiem Gardnerem w celu wzmocnienia kadry przed nadchodzącymi oknami transferowymi w styczniu i latem.

300 PLN bonusu za bramkę Realu w starciu z Betisem
300 PLN bonusu za bramkę Realu w starciu z Betisem

Birmingham City jest zdecydowane w swoim wsparciu dla Rooneya i jego sztabu szkoleniowego. Tom Wagner, współwłaściciel klubu, wyraził swoje przekonanie, że podjął z władzami drużyny odpowiednią decyzję:

Wayne jest urodzonym zwycięzcą. Wierzymy, że przy wsparciu jego sztabu szkoleniowego, klubu i naszych kibiców poprowadzi Blues na kolejny etap naszej podróży. Jego filozofia gry pomoże nam zrealizować nasze ambicje dla Birmingham City.

Garry Cook, dyrektor generalny Birmingham City, powiedział z kolei: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani przyjściem Wayne’a. Kiedy nadarza się okazja, aby zatrudnić trenera, który podziela nasze ambicje i jest zarówno uczniem, jak i wielką postacią gry, to się działamy!”

4.9 / 5. Ocen: 144

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x