Były reprezentant Polski chwali Petkovicia

Krótko po zakończeniu katarskich mistrzostw świata z posadą pożegnał się Czesław Michniewicz. Wszystko wskazuje na to, że jego następcą będzie Vladimir Petković. Były reprezentant Polski, Ryszard Komornicki, na łamach „TVP Sport” ocenił kandydaturę Bośniaka.

Vladimir Petković
Były reprezentant Polski chwali Petkovicia

Ciepłe słowa Komornickiego o Petkoviciu: „Trener Petković mógłby mocno pomóc polskiej piłce

Vladimir Petković jawi się jako główny faworyt do przejęcia Biało-Czerwonych. Ma spore doświadczenie na polu reprezentacyjnym. Przez siedem lat prowadził reprezentację Szwajcarii, z którą stale meldował się w fazie pucharowej najważniejszych turniejów.

W rozmowie z TVP Sport żyjący od wielu lat w Szwajcarii Ryszard Komornicki wypowiedział się na temat Petkovicia. Jego zdaniem zatrudnienie byłego szkoleniowca Young Boys Berno byłoby strzałem w dziesiątkę.

Znam dosyć dobrze trenera Petkovicia. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy pasuje on do polskiej reprezentacji. Szczerze mówiąc, to nie widzę żadnego trenera dla naszej kadry, ale ktoś powinien nim zostać. Petković ma wszystko, czego Polska potrzebuje. Pracował z zespołami, które rywalizowały na wysokim poziomie. Ma nie tylko swój styl pracy i grania, ale też potrafi dogadać się z zawodnikami i do nich dotrzeć. Myślę, że dość szybko opanowałby język polski – powiedział 63-latek.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Jednym z tematów, który wciąż przewija się wśród polskich kibiców jest wybór ustawienia w jakim będzie grała reprezentacja Polski. Część osób twierdzi, że warto spróbować gry z trójką obrońców, natomiast druga grupa jest przekonana, że należy pozostać przy 4-4-2. Zdaniem Ryszarda Komornickiego Petković nie przywiązuje uwagi do stałej formacji, ważniejszy dla niego jest styl gry zespołu.

Trener Petković mógłby mocno pomóc polskiej piłce. Znając polską mentalność, ciężko jest znaleźć trenera, który zagwarantuje nam sukces, a na tym nam przecież zależy. Potrzebujemy trochę świeżości, innego spojrzenia, gry bez nastawienia na defensywę i kontrę. Już nie mogę słuchać o tym, że my gramy z kontry i się bronimy. Każda drużyna tak robi. W ataku nie widać grania do przodu. Petković jest odpowiednią osobą, aby to zmienić. Prezes Kulesza musi podjąć dobrą decyzję – stwierdził.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Oberwało się polskim piłkarzom

W wywiadzie Komornicki opowiedział również o swoich kontaktach z Patkoviciem. Odniósł się też do naszych zawodników. Według wielu kibiców mamy najlepsze pokolenie piłkarzy w historii, innego zdania jest legendarny gracz.

Kilka razy miałem okazję rywalizować przeciwko niemu, kiedy prowadził m.in. Young Boys Berno. Spotykaliśmy się też na kursach trenerskich. On ma pewien spokój, którego nam brakuje. W reprezentacji Szwajcarii potrafił współpracować z piłkarzami. Jest pozytywnie nastawiony i chce grać ofensywnie. Myślę, że byłby w stanie wykorzystać potencjał, jakim dysponuje reprezentacja Polski. Nie zgodzę się, że mamy teraz najlepsze pokolenie w historii, ale na pewno możemy osiągnąć znacznie więcej, niż do tej pory. Trener Petković byłby w stanie spojrzeć na naszą piłkę z innej perspektywy – podsumował.

Zobacz również:

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x