Vera Zvonareva niewpuszczona do Polski na turniej Warsaw Open!

Była nr 2 w rankingu WTA, Rosjanka Vera Zvonareva, napotkała na nieoczekiwaną przeszkodę w swojej karierze – jej wjazd do Polski został zablokowany, co wpływa na jej możliwość startu w turnieju Warsaw Open, który ma rozpocząć się w poniedziałek.

Vera Zvonareva
Vera Zvonareva niewpuszczona do Polski na turniej Warsaw Open! (Instagram)

Decyzja o wstrzymaniu wjazdu do Polski

W piątek Vera Zvonareva została odesłana z lotniska w Warszawie i odmówiono jest wstępu do Polski. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powodem były „kwestie bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa publicznego”. 38-latka, mająca na swoim koncie wielkie osiągnięcia w świecie tenisa, miała nadzieję na udział w Warsaw Open, prestiżowym turnieju tenisowym, który ma rozpocząć się w nadchodzący poniedziałek.

Powód odmówienia wstępu do Polski

Zvonareva została wpisana na listę osób uznanych za „niepożądane” w kraju. Polska, będąca jednym z najbardziej stanowczych sojuszników Ukrainy po inwazji Rosji w lutym 2022 roku, i przyjmująca najwięcej uchodźców z tego kraju, systematycznie odmawia wstępu Rosjanom i Białorusinom, którzy poparli konflikt.

Jednak w przypadku Zvonarewej wydaje się to być niespodziewane, gdyż zdawała się ona być przeciwna konfliktowi – na swoim daszku miał napis 'no war’, kiedy rywalizowała w Miami Open w marcu 2022 roku.

Oświadczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odnotowano, że „Straż Graniczna uniemożliwiła rosyjskiej tenisistce wjazd do Polski”. Vera Zvonareva, posługując się wizą wydaną przez Francję, próbowała dostać się do naszego kraju na pokładzie lotu z Belgradu do Warszawy.

Po przybyciu z Serbii, tenisistka przebywała w strefie tranzytowej Lotniska Chopina w Warszawie i dzisiaj, po godzinie 12:00, odleciała do Podgoricy (Czarnogóra).

ZOBACZ: Kiedy gra Hurkacz

Vera Zvonareva niewpuszczona do Polski – Jaka odpowiedź WTA?

Kwestia Zvonarewej stała się problemem także dla WTA (Women’s Tennis Association), która wydała własne oświadczenie w tej sprawie:

„WTA jest świadoma sytuacji dotyczącej Wery Zwonarewej w Warszawie. Bezpieczeństwo i dobrostan wszystkich graczy to priorytet dla WTA. Vera opuściła Polskę, a my będziemy dalej analizować tę kwestię z wydarzeniem.”

Inne konsekwencje konfliktu

W ramach solidarności z Ukrainą, niektóre kraje podjęły decyzję o zakazie uczestnictwa rosyjskich i białoruskich sportowców w zawodach sportowych. W związku z tym, wielu zawodników i zawodniczek musiało wycofać się z rywalizacji na arenie międzynarodowej.

Jednak Wimbledon, podobnie jak inne wielkie imprezy w tym roku, zdecydował się złagodzić restrykcje dla rosyjskich i białoruskich graczy. Wszystko to pod warunkiem, że będą oni rywalizować jako neutralni atleci.

5 / 5. Ocen: 11

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x