Usyk zaprasza Prezydenta Zelenskiego na walkę z Duboisem we Wrocławiu

Oleksandr Usyk, mistrz świata WBO, IBF, WBA, IBO w wadze ciężkiej, zamierza oficjalnie zaprosić ukraińskiego prezydenta Volodymyra Zelenskiego, aby osobiście pojawił się na nadchodzącej obronie tytułu przeciwko Danielowi Dubois. Walka z Duboisem ma się odbyć 26 sierpnia we Wrocławiu.

zelenski
Usyk zaprasza Prezydenta Zelenskiego na walkę z Duboisem we Wrocławiu (Instagram)

Oleksandr Usyk: Zaproszenie dla Prezydenta Zelenskiego

„Na pewno wyślemy oficjalne zaproszenie do Volodymyra Zelenskiego. Jeśli znajdzie czas… Ale rozumiemy, że jest zajęty prawie 24 godziny na dobę. Spotkałem prezydenta więcej niż raz i widziałem stan zmęczenia, który go ogarnia. Może tego nie pokazuje, ale widać, że pracuje przez całą dobę” – powiedział Usyk Przemysławowi Osiakowi z Przeglądu Sportowego.

Usyk vs Dubois: Zelensky – honorowy gość?

Jeśli tylko znajdzie czas, aby przyjść na walkę, zrobić sobie przerwę… Może jego wizyta nie będzie oficjalnie ogłoszona? Może obejrzy walkę gdzieś na uboczu? Jednak znając Volodymyra Zelenskiego… jeśli przyjdzie, zajmie miejsce w pierwszym rzędzie.

Daniel Dubois będzie drugą obroną tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej dla Usyka – a niepokonany mistrz będzie nadal podejmować ciężkie walki na drodze bez obaw.

ZOBACZ: Usyk – Dubois 12 sierpnia w Polsce.

Walka w Polsce – marzenie Usyka

Usyk był zadowolony, gdy jego zespół promocyjny zaczął rozmowy na temat organizacji walki z Duboisem w Polsce, która graniczy z krajem rodzinym zjednoczonego mistrza.

„To będzie wielkie wydarzenie, ale cieszę się, że tak się dzieje. Już powiedziałem… jeszcze zanim wygraliśmy przetarg na walkę z Duboisem, zanim zacząłem o tym rozmawiać z moim promotorem Alexandrem Krassyukiem, pomyślałem, że walka w Polsce byłaby dobrym pomysłem. To kraj bliski Ukrainie. Mamy dobre stosunki z Polską i ona bardzo pomaga mojej ojczyźnie. Dlatego gdy okazało się, że Alexander już rozmawiał z Andrzejem Wasilewskim o zorganizowaniu walki w waszym kraju, po prostu szeroko się uśmiechnąłem i powiedziałem: „Świetnie”, wyjaśnił Usyk.

Źródło: Przemysław Osiak

5 / 5. Ocen: 22

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia zakłady bukmacherskie. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x