Usyk vs Dubois 12 sierpnia 2023 w Polsce!

Promotor Alex Krassyuk ogłosił na Twitterze, że jego zespół, który reprezentuje mistrza WBA/IBF/WBO wagi ciężkiej Oleksandra Usyka, wygrał przetarg na walkę o obronę tytułu Usyka przeciwko Danielowi Dubois. Kwota, która została postawiona w przetargu w celu wygrania praw do promowania walki, nie została jeszcze ujawniona, ale Krassyuk mówi, że planowana data walki to 12 sierpnia, w Polsce.

Oleksandr Usyk
Usyk vs Dubois 12 sierpnia 2023 w Polsce! (Instagram)

Alex Krassyuk: Wygraliśmy przetarg. Planujemy zorganizować walkę we Wrocławiu 12 sierpnia

Ta walka, będąca drugą obroną tytułu mistrza świata wagi ciężkiej przez Usyka i tylko jego czwartą walką w tej dywizji, jest interesującym starciem, nawet jeśli daleko jej do wielkiego, czteropasowego starcia unifikacyjnego, którego chcieliśmy (i nadal chcemy) między Usykiem a Tysonem Fury.

Krok do przodu dla Daniela Dubois

To oczywiście ogromny krok do przodu dla 25-letniego Dubois, a niektórzy eksperci uważają, że lepiej byłoby mu zebrać jeszcze rok lub dwa doświadczenia w dużych walkach przed podjęciem wyzwania przeciwko skutecznemu leworęcznemu bokserowi z Ukrainy. Z drugiej strony, okazja do walki o trzy tytuły mistrza świata wagi ciężkiej nie zdarza się zbyt często, więc być może Dubois ma rację, decydując się na taki ruch.

Dubois gotowy na wyzwanie

Mamy nadzieję, że Dubois jest w 100% gotowy i przygotowany na wyzwanie, jakim jest Usyk. Obaj bokserzy, Usyk i Dubois, są znakomicie przygotowani do tego starcia, a emocje związane z tą walką rosną z każdym dniem.

Być może najważniejsze jest to, że ta walka to coś więcej niż tylko sportowy spektakl – to ważne wydarzenie dla boksu w Polsce, kraj który ma długą historię produkcji wybitnych bokserów i który jest głodny kolejnych wielkich walk na najwyższym poziomie.

5 / 5. Ocen: 11

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x