Uli Hoeness krytykuje pomysł wprowadzenia play-offów w Bundeslidze

U naszych zachodnich sąsiadów może dojść do prawdziwej rewolucji sportowej. Szefowa DFL, Donata Hopfen, chce wprowadzić play-offy w Bundeslidze. Jak się okazuje, nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu.

Legenda Bayernu Monachium krytycznie o wprowadzeniu do Bundesligi fazy play-off (Fot.: FC Bayern München/Facebook)

Hoeness ostro o wprowadzeniu play-offów

W ostatnich tygodniach w Niemczech rozgorzała dyskusja o wprowadzeniu fazy play-off do rozgrywek Bundesligi. Modyfikacja miałaby mocno uatrakcyjnić walkę o mistrzostwo. Pomysł poparł obecny prezes Bayernu Monachium, Oliver Kahn. Głos w dyskusji postanowił zabrać Uli Hoeness.

Oliver powiedział, że jest otwarty na system play-off w lidze? To jego opinia, a nie moja. Myślę, że to żart. Drużyna, która jest najlepsza po 34 kolejkach, powinna być mistrzem. Ten pomysł powstał, tylko by przełamać dominację Bayernu – stwierdził Hoeness.

Nie ma to nic wspólnego z ekscytacją. Nowa dyrektor DFL myśli przez cały czas, jak przełamać naszą dominację i wpadła na taki pomysł. W żadnej znaczącej lidze na świecie nie ma systemu play-off – dodał.

Nieco inaczej na całą sprawę zaopatruje się Oliver Kahn. Legendarny bramkarz uważa, że wprowadzenie systemu pucharowego w lidze na pewno byłoby czymś atrakcyjnym dla fanów, dlatego warto rozważyć taki pomysł.

Źródło: FANSIDED

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x