Bayern Monachium popiera wprowadzenie play-offów w Bundeslidze

W lidze niemieckiej może dojść do wielkich zmian. U naszych zachodnich sąsiadów rozgorzała dyskusja o wprowadzeniu fazy play-off do rozgrywek Bundesligi. Reformę systemu popiera Oliver Kahn.

bayern Monachium bundesliga typy
Olivier Kahn popiera wprowadzenie fazy play-off w Bundeslidze

Nadchodzą zmiany

Na przestrzeniu lat Bayern Monachium zdominował rozgrywki Bundesligi. W XXI wieku, nie licząc „Bawarczyków”, tylko jedna drużyna zdobyła mistrzostwo Niemiec więcej niż jeden raz, mowa o Borussii Dortmund. Szefowa DFL, Donata Hopfen, ostatnio zaproponowała, by wprowadzić play-offy w Bundeslidze. Modyfikacja miałaby mocno uatrakcyjnić walkę o mistrzostwo. System wyglądałby podobnie, jak w MLS. Przez większą część sezonu rozgrywana byłaby klasyczna liga, a na koniec najlepsze drużyny starłyby się ze sobą.

Bayern Monachium często wygrywał tytuł już kilka kolejek przed zakończeniem sezonu. Mogłoby się wydawać, że rozwiązanie zaproponowane przez szefową DFL nie przypadnie do gustu włodarzom „Gwiazdy Południa”, jednak nic bardziej mylnego.

Myślę, że rozważanie nowych formatów, takich jak play-offy w Bundeslidze, jest ekscytujące. Nowy format wejdzie również w życie w Lidze Mistrzów od 2024 roku i pokładamy w nim duże nadzieje – powiedział Oliver Kahn, prezes mistrzów Niemiec.

Półfinały i finał to byłoby coś atrakcyjnego dla fanów. Dlatego warto rozważyć taki pomysł. My w Bayernie zawsze jesteśmy otwarci na nowe pomysły – dodał.

Źródło: Kicker

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x