Transfery w PKO Ekstraklasie: Luis Mata piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin!

Walcząca o utrzymanie w PKO Bank Polski Ekstraklasie drużyna KGHM Zagłębia Lubin zdecydowała się na wzmocnienie defensywy. Do ekipy „Miedziowych” dołączył właśnie nowy obrońca. To znany z występów w Pogoni Szczecin Luis Mata, który powinien rozwiązać problemy lubinian na lewej stronie defensywy.

Fot.: KGHM Zagłębie Lubin via @ZaglebieLubin on Twitter

KGHM Zagłębie Lubin ma nowego obrońcę

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym oraz w mediach społecznościowych klubu z Zagłębia Miedziowego, 25-letni portugalski obrońca Luís Carlos Machado Mata zasilił szeregi klubu z Lubina na mocy umowy obowiązującej dokładnie do 30 czerwca 2025 roku na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin.

Luís Mata urodził się 6 lipca 1997 roku w Porto i to właśnie swojej rodzinnej miejscowości stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w znanej na całym świecie akademii FC Porto. Do Polski trafił latem 2020 roku, zasilając szeregi Pogonii Szczecin.

Czytaj też: Reprezentant Finlandii na dłużej w Górniku Zabrze!

W barwach „Portowców”, z którymi wywalczył dwa brązowe medale PKO Bank Polski Ekstraklasy, rozegrał łącznie 68 meczów o stawkę, w których pięciokrotnie asystował przy golach kolegów.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pozyskania Luisa Maty, nie wahaliśmy się ani chwili. Zawodnik, który wyróżniał się na boiskach ekstraklasy, wyraził chęć grania u nas. Uznaliśmy, że chcemy, żeby ten zawodnik do nas dołączył i bardzo się cieszę, że zakontraktowaliśmy Luisa i tym samym mamy bardzo poważne wzmocnienie – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski (cytat za zaglebielubin.com).

Radości ze zmiany barw klubowych nie kryje też sam zawodnik, który po transferach klubu ze Szczecina stracił miejsce w wyjściowym składzie. Wydaje się, że transfer Luisa Maty powinien rozwiązać problemy KGHM Zagłębia Lubin na lewej stronie obrony. Szansa na debiut w ekipie „Miedziowych” już w najbliższą niedzielę podczas domowego spotkania z Piastem Gliwice (12.30).

Źródło: meczyki.org/KGHM Zagłębie Lubin

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button