Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea Londyn!

Dzień po sensacyjnej porażce z Dinamem Zagrzeb w pierwsze kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, Chelsea Londyn rozstała się trenerem pierwszego zespołu, Thomasem Tuchelem – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym oraz w mediach społecznościowych The Blues. Kto zostanie następcą niemieckiego szkoleniowca na Stamford Bridge?

Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea Londyn!

Chelsea Londyn zwolniła trenera

O rozstaniu Chelsea Londyn z trenerem Thomasem Tuchelem mówiło się od wielu tygodni. Najgłośniej podczas letniego okna transferowego, kiedy Niemiec domagał się wzmocnień kadry pierwszego zespołu. Ostatecznie decyzja w sprawie rozstania się ze szkoleniowcem zapadła nieco później. Dokładnie dzień po kompromitującej porażce z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów UEFA.

Poza porażką na inaugurację fazy grupowej LM 2022/23, The Blues średnio wystartowali też w Premier League, gdzie wywalczyli 10 punktów w sześciu meczach. Oficjalnie jednak powody rozstania są inne niż tylko osiągane wynik sportowe. Jakie dokładnie? Tego dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego:

W imieniu wszystkich członków Chelsea FC, klub pragnie wyrazić swoją wdzięczność Thomasowi i jego pracownikom za wszystkie ich wysiłki w czasie ich pracy w klubie. Thomas złotymi zgłoskami zapisał się w historii Chelsea, wygrywając: Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostw Świata. 

Ponieważ nowa grupa właścicielska osiągnęła 100 dni od przejęcia klubu i kontynuuje swoją ciężką pracę nad rozwojem struktur, nowi właściciele uważają, że nadszedł właściwy czas, aby dokonać tej zmiany. 

Sztab szkoleniowy Chelsea zajmie się treningami i przygotowaniami do nadchodzących meczów, a władze klubu szybko podejmą decyzję o mianowaniu nowego głównego trenera. 

Nie będzie dalszych komentarzy do czasu wyznaczenia nowego głównego trenera.

Choć sezon 2022/23 wystartował już kilka dobrych tygodni temu, to wciąż na rynku dostępnych jest wielu uznanych szkoleniowców. W kontekście przejęcia Chelsea Londyn po Thomasu Tuchelu najczęściej przewija się Mauricio Pochettino, z usług którego zrezygnowało Paris Saint-Germain. Brytyjskie media donoszą, że w kręgu zainteresowania władz The Blues są również Zinedine Zidane i Graham Potter.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x