Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea Londyn!

Dzień po sensacyjnej porażce z Dinamem Zagrzeb w pierwsze kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, Chelsea Londyn rozstała się trenerem pierwszego zespołu, Thomasem Tuchelem – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym oraz w mediach społecznościowych The Blues. Kto zostanie następcą niemieckiego szkoleniowca na Stamford Bridge?

Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea Londyn!
Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea Londyn!

Chelsea Londyn zwolniła trenera

O rozstaniu Chelsea Londyn z trenerem Thomasem Tuchelem mówiło się od wielu tygodni. Najgłośniej podczas letniego okna transferowego, kiedy Niemiec domagał się wzmocnień kadry pierwszego zespołu. Ostatecznie decyzja w sprawie rozstania się ze szkoleniowcem zapadła nieco później. Dokładnie dzień po kompromitującej porażce z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów UEFA.

Poza porażką na inaugurację fazy grupowej LM 2022/23, The Blues średnio wystartowali też w Premier League, gdzie wywalczyli 10 punktów w sześciu meczach. Oficjalnie jednak powody rozstania są inne niż tylko osiągane wynik sportowe. Jakie dokładnie? Tego dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego:

W imieniu wszystkich członków Chelsea FC, klub pragnie wyrazić swoją wdzięczność Thomasowi i jego pracownikom za wszystkie ich wysiłki w czasie ich pracy w klubie. Thomas złotymi zgłoskami zapisał się w historii Chelsea, wygrywając: Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostw Świata. 

Ponieważ nowa grupa właścicielska osiągnęła 100 dni od przejęcia klubu i kontynuuje swoją ciężką pracę nad rozwojem struktur, nowi właściciele uważają, że nadszedł właściwy czas, aby dokonać tej zmiany. 

Sztab szkoleniowy Chelsea zajmie się treningami i przygotowaniami do nadchodzących meczów, a władze klubu szybko podejmą decyzję o mianowaniu nowego głównego trenera. 

Nie będzie dalszych komentarzy do czasu wyznaczenia nowego głównego trenera.

Choć sezon 2022/23 wystartował już kilka dobrych tygodni temu, to wciąż na rynku dostępnych jest wielu uznanych szkoleniowców. W kontekście przejęcia Chelsea Londyn po Thomasu Tuchelu najczęściej przewija się Mauricio Pochettino, z usług którego zrezygnowało Paris Saint-Germain. Brytyjskie media donoszą, że w kręgu zainteresowania władz The Blues są również Zinedine Zidane i Graham Potter.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x