Southgate: Musimy uważać nie tylko na Lewandowskiego

Gareth Southgate z pokorą podchodzi do najbliższego spotkania eliminacyjnego z Polską. Szkoleniowiec Anglików pozytywnie wypowiadał się na temat naszej kadry podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

Southgate: Musimy uważać nie tylko na Lewandowskiego
Southgate: Musimy uważać nie tylko na Lewandowskiego

Polacy zmotywowani na mecz z Anglią

Jak na razie w historii reprezentacja Polski tylko raz wygrała z Anglią. Okazja na powtórzenie tego wyczynu jest według bukmacherów niewielka. Biało-Czerwoni z wicemistrzami Europy mieli już okazję się spotkać. I chociaż zdołali na Wembley zdobyć gola, ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Teraz ich trener wypowiada się o Polakach bardzo ciepło.

Polacy z pewnością chcą wygrać grupę, więc będą bardzo zmotywowani, by z nami wygrać” – powiedział dziennikarzom Southgate. Dodał przy tym, że przygotowywał zespół na pojedynek z Lewandowskim, ale jednocześnie nie omieszkał przypomnieć, że Polska to nie tylko gwiazdor Bayernu: „Wiemy, że Lewandowski to jeden z najlepszych napastników na świecie i musimy przygotować się na to, co wniesie do drużyny, ale mamy świadomość, że w reprezentacji Polski są też inni, dobrzy zawodnicy. Nie będę ukrywał, że przygotowywaliśmy się na niektóre zachowania Lewandowskiego, ale musimy też pamiętać o reszcie drużyny„.

Reprezentacja Anglii w eliminacjach MŚ 2022 nie przegrała jeszcze żadnego meczu i jest samotnym liderem grupy I. Nie zmieni się to nawet, gdyby w środę na Narodowym przegrała, jednak sztab tej drużyny ma świadomość tego, że strata punktów może pokrzyżować im plany. „Mecz w Warszawie jest dla nas szansą, by wykonać wielki krok w kierunku mistrzostw świata. To dla nas wielka motywacja, ale też ochrona przed samymi sobą, byśmy nie pomyśleli, że jesteśmy lepsi niż w rzeczywistości. Ostatnio notujemy bardzo dobre wyniki, ponieważ każdy na boisku pracuje za dwóch, pokazując wielką dyscyplinę w grze bez piłki. To właśnie nadaje ton naszej grze” – powiedział Southgate.

Niczego nie można być pewnym

Anglicy są zdecydowanym faworytem do wygrania środowego pojedynku z Warszawie, ale ich trener nie chce mówić o tym wprost. „Nie możemy powiedzieć, że na pewno zajmiemy pierwsze miejsce. Nikt nie może podejść do najbliższego meczu z przekonaniem, że to, co wydarzyło się w niedzielę, na pewno wydarzy się też w środę” – przyznał podczas konferencji. „Mecz przeciwko Polsce będzie inny, dużo trudniejszy. To rywal, który może sprawić nam sporo problemów. Polacy są w dobrym momencie. Wygrali dwa mecze, mają bardzo dobrych zawodników, którzy będą potrafili lepiej utrzymać się przy piłce niż Węgrzy. Wiemy, że posiadanie piłki i spokój w rozgrywaniu akcji będą kluczowymi kwestiami w radzeniu sobie z trudnymi momentami na boisku” – dodał.

Spotkanie Polska – Anglia rozpocznie się 8 września o godzinie 20.45. Reprezentacja naszego kraju ostatnio na Stadionie Narodowym przegrała w 2014 roku.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Southgate: Musimy uważać nie tylko na Lewandowskiego

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P