Skrót meczu Aktobe - Legia 0:1. Bramki wideo 17.07.25

Wojciech MakuszewskiWojciech Makuszewski
17 lipca 2025 19:59
Skrót meczu Aktobe - Legia 0:1. Bramki wideo 17.07.25

FK Aktobe - Legia Warszawa skrót meczu 0:1. Legia pokonała kazachskie Aktobe w 1. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, rozegranej 17 lipca 2025 roku w Aktobe. Zobacz skrót meczu i bramki wideo z meczu FK Aktobe vs. Legia Warszawa 0:1.

Legia Warszawa pokonała FK Aktobe 1:0 w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy. Zwycięskiego gola zdobył Wahan Biczachczjan, dając drużynie udany start w nowym sezonie. Spotkanie rozegrane na stadionie przy Łazienkowskiej było debiutem Edwarda Iordanescu w roli trenera stołecznego klubu.

Niedługo później Legia sięgnęła po Superpuchar Polski, pokonując Lecha Poznań 2:1. To trofeum z pewnością wzmocniło morale zespołu przed rewanżem w Kazachstanie. Legioniści wrócili więc do Aktobe po ponad dekadzie od poprzedniego meczu na tym stadionie. 21 sierpnia 2014 roku również wygrali tam 1:0, a bramkę zdobył Ondrej Duda. Historia ponownie okazała się sprzyjająca warszawskiej drużynie.

Liga Europy - Kwalifikacje: Skrót meczu FK Aktobe - Legia Warszawa 0:1

Legia Warszawa wygrała rewanżowy mecz kwalifikacyjny do Ligi Europy! Ekipa z Warszawy wygrała 1:0 po trafieniu Juergena Elitima.

  • 0:1 (90+1′) – Juergen Elitim wykorzystał podanie Kacpra Chodyny z prawej strony, znakomicie odnalazł się w polu karnym i precyzyjnym strzałem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie.

Legia pokonała Aktobe 1:0 w rewanżowym meczu kwalifikacji do Ligi Europy i awansowała do 2. rundy kwalifikacji.

Wynik meczu FK Aktobe - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki:

  • 0:1 - Juergen Elitim, 90+1 min

Składy:

  • FK Aktobe: Vlad – Tanżarikow (46. Skworcow), Korzun, Andjelković – Kairow, Szwyriow (59. Jean), Sosah, Vatajelu – Żukow, Szuszenaczew (59. Omirtajew), Usjenow (76. Bajdawletow).
  • Legia Warszawa: Tobiasz – Wszołek, Pankov, Kapuadi, Kun – Kapustka (90+3. Urbański), Augustyniak, Elitim – Biczachczjan (75. Alfarela), Gual (62. Nsame), Morishita (62. Chodyna).

Z kim Legia Warszawa zagra w 2. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy?

W II rundzie eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa zmierzy się z czeskim Baníkiem Ostrawa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 lipca na Městským stadionie – Vítkovice Aréna w Ostrawie. Rewanż zaplanowano na 31 lipca w Warszawie, na stadionie przy Łazienkowskiej. Baník zakończył sezon 2024/25 na czwartym miejscu w czeskiej ekstraklasie, prezentując ofensywny styl gry.

W letnich sparingach zespół Pavla Hapala pokonał między innymi Lecha Poznań 2:1. Czeski klub liczy na pierwszy od lat awans do fazy grupowej europejskich rozgrywek. Spotkanie z Legią zapowiada się jako jedno z najciekawszych w tej fazie kwalifikacji. Obie drużyny przystąpią do rywalizacji po dobrych występach w pierwszej rundzie.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!