Siatkówka: Koniec niesamowitej serii. Zespół Polki z pierwszą porażkę od blisko 2 lat!

Zespół Imoco Volley Conegliano był niepokonany na siatkarskich parkietach od blisko dwóch lat. Mowa aż o 720 dnia bez przegranego meczu, ale każda seria ma swój koniec. Dla „Panter” Joanny Wołosz nadszedł on w środę 1 grudnia, kiedy to musiały uznać wyższość drużyny z Firenze!

Polska siatkarka rekordzistką świata! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

Zespół Joanny Wołosz z pierwszą porażką od 720 dni

O zapisaniu się Joanny Wołosz i jej koleżanek z włoskiego zespołu w Księdze Rekordów Guinnessa rozpisywaliśmy się na naszych łamach wielokrotnie na przestrzeni ostatnich tygodni. Ostatecznie licznik kolejnych zwycięstw Imoco Volley Conegliano zatrzymał się na 76 wygranych z rzędu. „Pantery” zostały zatrzymane przez Il Bisonte Firenze, szósty obecnie zespół włoskiej Serie A1 kobiet. Zadecydował o tym zacięty tie-break.

Wielu ekspertów wskazywało na to, że w sezonie 2021/2022 zwycięstwa mogą już nie przychodzić tak łatwo, jak w poprzednich rozgrywkach, kiedy to „Pantery” na krajowym podwórku przegrywały co najwyżej jednego seta w meczu. Żaden rywal z Italii nie był w stanie nawet doprowadzić do tie-breaka. Ale latem zespół został przebudowany i odmłodzony, a przez to po prostu osłabiony.

Początek zmagań w bieżących rozgrywkach to między innymi aż trzy wygrane po pięciosetowych bataliach! W czwartym takim starciu nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Coś się kończy, coś się zaczyna. Wyśrubowany przez „Pantery” rekord świata wydaje się być obecnie poza zasięgiem jakiejkolwiek ekipy, ale kto wie, co przyniosą kolejne lata.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button