Polska siatkarka rekordzistką świata!

W swoim dziewiątym meczu sezonu 2021/2022 włoskiej Serie A1 kobiet Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz pokonało 3:0 zespół z Trydentu, odnosząc tym samym 74. zwycięstwo w oficjalnym meczu z rzędu, co oznacza pobicie rekordowego w skali świata osiągnięcia VakifBanku Stambuł i zapisanie się w Księdze Rekordów Guinnessa!!!

Polska siatkarka rekordzistką świata! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

Joanna Wołosz w Księdze Rekordów Guinnessa

Włoski zespół klubowy rozgrywającej Joanny Wołosz od trzech lat uchodzi za najlepszą drużynę w świecie kobiecej siatkówki. Trudno, żeby było inaczej skoro „Pantery” po raz ostatni przegrały w… 2019 roku, dokładnie 708 dni temu!!! W sezonie 2021/2022, po licznych zmianach w składzie, zwycięstwa nie przychodzą już tak łatwo jak w dwóch poprzednich latach, ale wciąż nie ma mocnych na siatkarki z Conegliano! W niedzielę zespół Polki pokonał w trzech setach ekipę z Trydentu, dzięki czemu pobił rekord 73. kolejnych zwycięstw z rzędu, który należał do tureckiego VakifBanku Stambuł.

Co warte podkreślenia, w wielkim finale poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń CEV włoski potentat pokonał tureckiego rywala, co jest dodatkowym smaczkiem w tej całej historii.

„TERAZ WYRÓWNAŁYŚMY REKORD ŚWIATA, NIE CHCEMY SIĘ JEDNAK ZATRZYMYWAĆ. MUSIMY PATRZEĆ JUŻ NA NASTĘPNY MECZ, PONIEWAŻ GRAMY W DOMU I CHCEMY POBIĆ REKORD ŚWIATA.” – MÓWIŁA TYDZIEŃ TEMU JOANNA WOŁOSZ.

Jak już wiemy, słowo zostało dotrzymanie. To wciąż jednak nie musi być koniec! Co więcej, wyśrubowanie rekordu kolejnych zwycięstw jest bardzo prawdopodobne. Już w tym tygodniu „Pantery” zagrają w Lidze Mistrzyń z serbskim ZOK UB i będą zdecydowanym faworytem. W ostatni listopadowy weekend przed Wołosz i spółką wyjazdowa rywalizacja ze Scandicci i dopiero tu mogą zacząć się schody.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X