Siatkarska Liga Narodów 2022 jednak zawita do Polski!

Wbrew pierwotnym planom Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), gospodarzem jednego z turniejów męskiej odsłony Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 będzie Polska. Konkretnie Gdańsk, który zastąpi Kemerowo w związku z wykluczeniem Rosjan ze sportowej rywalizacji, do którego doszło w odpowiedzi na bandycką napaść Federacji Rosyjskiej na demokratyczną i niepodległą Ukrainę. Kiedy najlepsi siatkarze świata zawitają do naszego kraju?

Siatkarska Liga Narodów 2022 jednak zawita do Polski! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Gdańsk gospodarzem jednego z turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów 2022

O decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej poinformował we wtorek 5 kwietnia, za pośrednictwem Twittera, Polski Związek Piłki Siatkowej, zdradzając przy okazji, że Siatkarska Liga Narodów 2022 zagości w trzecim tygodniu rywalizacji, czyli w dniach 5-10 lipca. Pierwotnie, w tym terminie, siatkarze mieli rywalizować w Kemerowie.

Kto poza Biało-Czerwonymi, którzy w 2022 roku będą bronić też tytułu mistrza świata, zagra w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie? Do naszego kraju zawitają reprezentacje Iranu, Słowenii, Holandii oraz Tunezji, która dołączyła do grona uczestników „Światówki” po wykluczeniu drużyny narodowej Rosji.

Więcej o FIVB Volleyball Nations League 2022, w tym również o nowej formule rozgrywek i terminarzu reprezentacji Polski kobiet, można przeczytać w osobny artykule.

Siatkarska Liga Narodów 2022: Terminarz reprezentacji Polski

  • Turniej w Ottawie (Kanada):

08 czerwca: Polska – Argentyna
09 czerwca: Polska – Włochy
11 czerwca: Bułgaria – Polska
12 czerwca: Francja – Polska

  • Turniej w Sofii (Bułgaria):

22 czerwca: Polska – Brazylia
23 czerwca: Polska – Kanada
25 czerwca: Polska – Australia
26 czerwca: USA – Polska

  • Turniej w Gdańsku (Polska):

05 lipca: Iran – Polska
07 lipca: Polska – Słowenia
08 lipca: Polska – Holandia
09 lipca: Polska – Tunezja

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x