Terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 ogłoszony!

Dokładnie w dniu 31 maja rozpoczną się rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów 2022, które potrwają 24 lipca. Reprezentacja Polski kobiet zacznie rywalizację od meczu z drużyną narodową Kanady, polscy siatkarze zmierzą się natomiast z Argentyną.

Terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 ogłoszony! (Fot.: FIVB/@volleyballworld on Twitter)

Siatkarska Liga Narodów 2022 w nowym formacie

Po dwóch latach przerwy Siatkarska Liga Narodów w 2022 roku wraca do formatu turniejowego, choć nieco zmienionego w porównaniu do tego, jaki obowiązywał przed wybuchem pandemii koronawirusa. W tegorocznej edycji zmagań pod egidą FIVB udział wezmą 32 drużyny narodowe, szesnaście drużyn męskich i taka sama liczba żeńskich.

Każda z nich w fazie zasadniczej rozegra po łącznie 12 spotkań, po cztery w każdym z trzech turniejów przewidzianych dla danej płci, które zagoszczą w kilkunastu miastach całego świata. Brasilia jako jedyne miasto-gospodarz ugości zarówno siatkarzy, jak i siatkarki. Żaden z turniejów nie zawita natomiast do Polski.

Pomiędzy poszczególnymi turniejami będą tygodniowe przerwy, bo siatkarki i siatkarze będą rywalizować na przemian. Tak, żeby kibice mogli zobaczyć jak największą liczbę spotkań.

Terminarz reprezentacji Polski Mężczyzn Siatkarskiej Ligi Narodów 2022

Siatkarze rozpoczną rywalizację o tydzień później, a Biało-Czerwoni na inaugurację rywalizować będą w Ottawie. To tam rozstawieni z numerem „2” mistrzowie świata i finaliści poprzedniej SNL w dniach 7-2 czerwca rywalizować będą z Argentyną, Włochami, Francją i Bułgarią.

Następnie nowi podopieczni Nikoli Grbicia przeniosą się do bułgarskiej Sofii, gdzie od 21 do 26 czerwca powalczą o punkty z Brazylią, Kanadą, Australią i Stanami Zjednoczonymi. Ostatni turniej ma się odbyć w rosyjskiej Ufie od 5 do 10 lipca, gdzie Polacy zmierzą się z Rosją, Słowenią, Holandią i Iranem.

Turniej w Ottawie (Kanada):
08 czerwca: Polska – Argentyna
09 czerwca: Polska – Włochy
11 czerwca: Bułgaria – Polska
12 czerwca: Francja – Polska

Turniej w Sofii (Bułgaria):
22 czerwca: Polska – Brazylia
23 czerwca: Polska – Kanada
25 czerwca: Polska – Australia
26 czerwca: USA – Polska

Turniej w Kemerowie (Rosja):
05 lipca: Iran – Polska
07 lipca: Polska – Słowenia
08 lipca: Polska – Holandia
09 lipca: Polska – Rosja

Terminarz reprezentacji Polski kobiet w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022

Siatkarki rozpoczną zmagania 31 maja. Biało-Czerwone pod wodzą Stefano Lavariniego najpierw zagrają w Shreveport–Bossier City na południu USA, następnie w Pasay na Filipinach i wreszcie w rosyjskiej Ufie. W pierwszym turnieju (od 31 maja do 5 czerwca) zagrają z Kanadą, Brazylią, Niemcami i Koreą. Od 14 do 19 czerwca z Tajlandią, Japonią, USA i Belgią. W ostatnim turnieju od 28 czerwca do 3 lipca z Włochami, Rosją Dominikaną i Chinami.

(Fot.: FIVB/@volleyballworld on Twitter)

Siatkarska Liga Narodów 2022 będzie transmitowane w Polsce na sportowych antenach Telewizji Polsat. Ponadto wszystkie mecze będzie można śledzić za pośrednictwem należącego do FIVB kanału Volleyball World na YouTube.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x