Znamy nowych selekcjonerów siatkarskich reprezentacji Polski!

Kilka dobrych tygodni trwała procedura wyboru nowych szkoleniowców reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn przez Polski Związek Piłki Siatkowej. W środę 12 stycznia w Gliwicach poinformowano, którzy kandydaci wygrali konkursy. Nazwiska nowych selekcjonerów nie są żadną niespodzianką.

Znamy nowych selekcjonerów siatkarskich reprezentacji Polski! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

PZPS: Grbić i Lavarini poprowadzą siatkarskie reprezentacje

Procedura konkursowa wystartowała w listopadzie minionego roku i zakończyła się właśnie dziś, w środę 12 stycznia, decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który oficjalnie zatwierdził kandydatury wybrane przez specjalne zespoły. O żadnych zaskoczeniach nie ma mowy, bo zwyciężyli trenerzy, o których media rozpisywały się od dłuższego czasu.

Reprezentację mistrzów świata z 2014 i 2018 roku obejmie Serb Nikola Grbić, który miał okazję współpracować z nowym prezesem PZPS Sebastianem Świderskim w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Była to owocna współpraca, bo kędzierzynianie w minionym roku sięgnęli po puchar Ligi Mistrzów CEV. Serbski szkoleniowiec był od początku faworytem.

W przypadku kadry kobiet takiego nie było, bo Sebastian Świderski szczerze przyznał, że nie zna się na siatkówce kobiecej i wybór powierzył zespołowi, któremu przewodziła była kapitan drużyny narodowej, Aleksandra Jagieło. Do decydującego etapu zakwalifikowano czterech obcokrajowców: Stephane Antigę, Alessandro Chiappiniego, Daniele Santarelliego i Stefano Lavariniego. Wygrał ten ostatni.

Obaj szkoleniowcy związali się z PZPS umowami, które obowiązywać będą do zakończenia Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu z opcją oceny ich pracy po zakończeniu kwalifikacji do tej imprezy.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button