Ruszają rozgrywki w ultimate frisbee. Panthers wierzą w swój sukces

Ultimate frisbee to dyscyplina sportowa mało popularna w naszym kraju. Dlaczego jednak warto śledzić zmagania zawodników, którzy się w niej specjalizują? Odpowiedź na to pytanie kibice będą mogli uzyskać podczas rozpoczynającego się właśnie sezonu.

Ruszają rozgrywki w ultimate frisbee. Panthers wierzą w swój sukces
Ruszają rozgrywki w ultimate frisbee. Panthers wierzą w swój sukces

Europejskie tournee Panthers Ultimate

Najbardziej znanym polskim zespołem w ultimate frisbee jest ekipa Panthers Ultimate. Śledzenie zmagań tej ekipy jest gwarancją tego, iż zawsze oglądać będziemy zmagania na najwyższym poziomie.

Panthers Ultimate rozpoczną rozgrywki 22 kwietnia od turnieju we włoskiej Padwie. W trakcie sezonu zawodnicy i zawodniczki Panthers Wrocław oprócz Włoch odwiedzą również Austrię (Wiedeń), Holandię (Amsterdam) i Belgię (Brugia). Dodatkowo wystąpią także we Wrocławiu na mistrzostwach Polski Open oraz – w przypadku awansu – na mistrzostwach Europy EUCF, które odbędą się na przełomie września i października.

– Jesteśmy zmobilizowani, aby pokazać się w Padwie z jak najlepszej strony. Naszym celem jest zwycięstwo i szybkie wywalczenie awansu do finałów. Zamierzamy jednak również eksperymentować ze składem, aby sprawdzić, w jakiej formie są nasi zawodnicy po zimowej przerwie. Jeżeli chodzi o cały sezon, myślimy przede wszystkim o zdobyciu mistrzostwa Polski, które w zeszłym roku niefortunnie daliśmy sobie odebrać oraz o wejściu do najlepszej dwunastki zespołów Ultimate w Europie – zapowiada Łukasz Dobranowski, zawodnik Panthers Ultimate Men.

 To nasz pierwszy turniej od października, przerwa była dosyć długa. W Padwie chcemy walczyć o czołowe lokaty, które mogą zagwarantować nam awans na mistrzostwa Europy – to nasz główny cel. Oprócz tego bardzo chcemy ponownie wywalczyć tytuł mistrzyń Polski, który utraciłyśmy w zeszłym sezonie – mówi Paulina Dul, zawodniczka i trenerka Panthers Ultimate Women.Czym jest ultimate frisbee?

Ultimate Frisbee to dyscyplina zupełnie inna od wszystkich, charakteryzująca się unikalną fizyką gry. Zamiast piłki zawodnicy rzucają w niej dyskiem, który jest wyjątkowo podatny na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr czy deszcz. Gra nie ogranicza się jednak jedynie do rzucania frisbee – kluczowa jest również ogólna sprawność fizyczna i wytrzymałość.

– To niesamowicie dynamiczny i intensywny sport. Oglądanie meczów frisbee na najwyższym poziomie może być naprawdę pasjonujące. Ciekawą kwestią w naszej dyscyplinie jest również brak sędziego – wszystko opiera się na jasnych zasadach, a w spornych sytuacjach trzeba po prostu umieć się dogadać – mówi Łukasz Dobranowski.

Najlepsi zawodnicy z Polski

Skład Panthers Ultimate tworzą jedni z najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce. Duża część z nich występuje również w reprezentacji Polski. Żeby wejść na najwyższy poziom potrzeba jednak czasu i treningów. Z tego powodu aktualnie zespół prowadzi rekrutację jedynie do sekcji juniorskiej, do której mogą dołączyć dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat.

– Większość naszych zawodniczek pracuje lub studiuje, a nawet jeszcze uczy się w szkole. Mimo to traktujemy frisbee w 100 procentach profesjonalnie. Dwa razy w tygodniu odbywamy treningi techniczne na boisku, korzystamy również z klubowej siłowni na Stadionie Olimpijskim, a oprócz tego mamy też treningi biegowe. Najbardziej zaangażowane osoby ćwiczą więc nawet pięć/sześć razy w tygodniu – opowiada Paulina Dul.

5 / 5. Ocen: 49

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x