Jak rozpocząć grę u bukmachera? Pierwsze kroki w zakładach

Początki zawsze bywają trudne, a pierwsze kroki w internetowych zakładach sportowych nie stanowią w tym gronie wyjątku. Jak rozpocząć grę u bukmachera? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego operatora? Jak stworzyć kupon? Odpowiedź na każde z powyższych i wiele innych pytań dotyczących typerskiego startu odnajdziecie w naszym najnowszym poradniku typera. 

Jak rozpocząć grę u bukmachera? Pierwsze kroki w zakładach
Jak rozpocząć grę u bukmachera? Pierwsze kroki w zakładach

Jak rozpocząć grę u bukmachera? – poradnik krok po kroku

Nikt nie urodził się wszechwiedzącym i każdy z nas musiał krok po kroku dochodzić do pewnych umiejętności. Nie inaczej dzieje się w przypadku obstawiania meczów u bukmachera, gdzie nawet typerzy, którzy obecnie uchodzą za najskuteczniejszych graczy na rynku, musieli dojść do takiego stanu rzeczy swoją ciężką pracą i zdobywaniem kolejnych doświadczeń. 

Jak znaleźć się w takim miejscu? Niestety, nie ma ścieżki na skróty i każdy z początkujących typerów musi przebyć tę samą drogę, zanim będzie mógł uznać siebie za doświadczonego tradera i analityka. Możecie sobie jednak mocno pomóc poznając zawczasu kolejne etapy bukmacherskiej przygody i co musicie krok po kroku zrobić, aby rozpocząć skuteczną walkę z bukmacherem, która zagwarantuje Wam nie tylko sporo dobrej zabawy, ale i (mocno w to wierzymy) zauważalne profity w dłuższej perspektywie czasu. 

Rozpoczęcie gry u bukmachera krok po kroku wygląda następująco:

Krok 1Znalezienie dla siebie bukmachera
Krok 2Rejestracja konta umożliwiającego obstawianie kuponów
Krok 3Dokonanie pierwszej wpłaty na konto bukmacherskie
Krok 4Skorzystanie z bonusu powitalnego na start
Krok 5Typowanie wydarzeń sportowych i nie tylko

Mówimy tutaj, oczywiście, o pewnym uproszczeniu. Chcemy, by każdy dzięki nam dowiedział się dokładnie, jak rozpocząć typowanie meczów u bukmachera. Żeby tak się stało, potrzebne jest szersze zajęcie się tym tematem. Właśnie tutaj dokładnie omówimy każdy z etapów, który został już delikatnie muśnięty.

Gdzie łatwo utworzyć konto bukmacherskie? STS
Gdzie łatwo utworzyć konto bukmacherskie? STS

Krok 1 – wybór odpowiedniej firmy do gry u bukmachera

Pierwszym krokiem jest optymalny wybór bukmachera, u którego będziemy obstawiać zakłady. I pisząc optymalnego wcale nie mamy na myśli serwisu, który regularnie zajmuje 1. miejsce w rozmaitych rankingach dobrych bukmacherów z polską licencją, gdyż to co jest istotne z perspektywy jednego gracza, wcale nie musi okazać się kluczowym elementem oferty w oczach innego. 

Dlatego zawsze warto sobie na początku odpowiedzieć na pytanie “jakim jestem typerem?” oraz “co chcę obstawiać?”, a dopiero później rozglądać się za optymalnym bukmacherem internetowym. My zawsze wówczas rozbieramy taki serwis na czynniki pierwsze, a elementy które bierzemy na warsztat to m.in.:

 • Legalność bukmachera
 • Szeroki wachlarz zakładów
 • Wysokość kursów
 • Liczba opcji zakładów na poszczególne wydarzenia
 • Jakość produktów w sekcji na żywo
 • Atrakcyjność bonusu powitalnego
 • Regularność promocji okolicznościowych dla stałych graczy
 • Działanie aplikacji mobilnej
 • Spory wybór bezpiecznych opcji płatniczych
 • Łatwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta
 • Dostępność przydatnych narzędzi (np. Cashout, Bet Builder oraz transmisje meczów w livestreamach)

Dopiero znając jakość produktów w poszczególnych sekcjach bukmachera, można poznać jego mocne oraz słabe strony i dokonać optymalnego wyboru bukmachera pod swój styl obstawiania zakładów. Osoby dopiero rozglądające się po branży niekoniecznie muszą od razu wiedzieć, co będzie dla nich najmocniejszą stroną oferty. Na szczęście, zmiana buka możliwa jest w dowolnym momencie.

Wysokość kursów czy szeroki wachlarz zakładów mogą być najważniejsze dla bardzo doświadczonych typerów, ale wydaje się, że ci początkujący powinni większą wagę przykładać do łatwego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta czy też dużego wyboru narzędzi takich jak cashout czy Bet Builder.

Wiele osób wybiera bukmachera również ze względu na fakt, iż oferuje on transmisje z ważnych wydarzeń sportowych. Tutaj przytoczyć trzeba przykład usługi STS TV, która z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność.

Kogo poleca się najczęściej początkującym typerom? Dzięki temu, że mamy w Polsce blisko 20 legalnych marek z licencją, każdy ma spory wybór. Najchętniej wybierane firmy to jednak przede wszystkim:

BukmacherPromocja dla nowychStrona
STS1660 PLN na startwww.STS.pl
Fortuna620 PLN bonusu powitalnegowww.eFortuna.pl
SuperbetPonad 3500 PLN ekstrawww.Superbet.pl
GoBet530 PLN z cashbackiemwww.GoPlusBet.pl
Forbet3000 PLN + gra bez podatkuwww.iForbet.pl

Krok 2 – rejestracja konta

Jak rozpocząć grę u bukmachera? Krok 2 - rejestracja konta
Jak rozpocząć grę u bukmachera? Krok 2 – rejestracja konta

Wiedząc, u którego bukmachera chce się obstawiać swoje kupony można przystąpić do rejestracji konta (serwisy internetowe tym różnią się od punktów naziemnych, że aby w nich zagrać, gracz musi zalogować się na swoje konto). Aby było to jednak możliwe to pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, w którym bukmacher poprosi gracza o kilka danych osobowych. 

Jakich dokładnie? Aby dać Wam maksymalnie zbliżony obraz rejestracji konta u bukmachera i przygotować Was do tego procesu postanowiliśmy krok po kroku opisać rejestrację konta gracza w Fortunie. 

 1. Odwiedź oficjalną stronę bukmachera na www.eFortuna.pl.
 2. Kliknij żółty button REJESTRACJA widoczny w prawym górnym rogu strony. 
 3. Zostaniesz automatycznie przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym bukmacher poprosi Cię o wpisanie takich danych, jak chociażby imię, nazwisko, adres, login, hasło, adres email, numer telefonu oraz PESEL. 
 4. Jeśli posiadasz kod promocyjny Fortuny to jest to właśnie ten moment, kiedy należy go użyć, gdyż później nie będzie to możliwe (nie jest to jednak warunek konieczny i można pominąć ten krok). 
 5. Potwierdź pełnoletność oraz zgody marketingowe, a następnie dokończ rejestrację. 
 6. Na podany adres mailowy otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij go, zaloguj się na swoje konto gracza i… gotowe! Możesz wpłacać pierwszy depozyt i obstawiać dowolne zakłady z oferty Fortuny. 

Opisany przez nas wyżej proces to błyskawiczna rejestracja konta tymczasowego bez dowodu. Bukmacher nie wymaga na tym etapie przesłania skanów dokumentu potwierdzającego tożsamość gracza, ani weryfikacji numeru konta bankowego. Ma to swoje dobre i złe strony. 

Na plus należy zaliczyć fakt, że taka rejestracja trwa kilka minut, a po tym czasie gracz może wpłacać pierwszy depozyt, zgarnąć komplet bonusów powitalnych i obstawiać kupony. Jest również mała niedogodność, a mianowicie jest nią brak możliwości wypłacenia wygranych środków w przypadku powodzenia na kilku kuponach z rzędu. 

Oczywiście wygrane środki są w pełni bezpieczne i będzie można je wypłacić, tyle, że dopiero po dokończeniu rejestracji konta stałego i pomyślnym przebrnięciu przez proces weryfikacji danych osobowych. Aby ten był możliwy należy wysłać skan lub zdjęcie dowodu osobistego, a także podać numer rachunku bankowego należącego do gracza. 

Rejestracja konta niemal w każdym przypadku wygląda dokładnie tak samo. Różnice są niewielkie i zazwyczaj wynikają z nieco innej budowy strony internetowej czy aplikacji mobilnej. Nie są tworzone żadne zestawienia najlepszych bukmacherów, które uwzględniałby tylko łatwość rejestracji konta, jednak na pewno przytoczony przez nas przykład pokazuje, iż w tej kwestii dobrze wypada chociażby Fortuna.

UWAGA! Bez względu na to, co można wyczytać w internecie, nie istnieje żaden bukmacher, który pozwalałby na rejestrowanie konta osobom niepełnoletnim. W Polsce tylko ci, którzy mają ukończony 18. rok życia mają możliwość typowania na stronach firm jak www.eFortuna.pl i podobnych.

Tak zwana rejestracja bez dowodu nie oznacza, że jest to propozycja dla każdego bez względu na wiek. Początkujący często tak właśnie sądzą, narażając się potem na bardzo przykre konsekwencje przewidziane w stosownych ustawach.

Krok 3 – wpłacenie pierwszego depozytu

jak rozpocząć grę u bukmachera? Krok 3 - wpłata pierwszego depozytu
jak rozpocząć grę u bukmachera? Krok 3 – wpłata pierwszego depozytu

Dwa poprzednie kroki mocno zbliżyły nas do obstawienia kuponu, jednak ciągle nie możemy tego zrobić, gdyż nasz budżet na grę świeci pustkami. Aby to się zmieniło konieczny jest depozyt, czyli przelanie wybranej sumy pieniędzy na swoje konto u bukmachera. 

W zależności od klasy serwisu do dyspozycji graczy będą rozmaite opcje płatnicze, od kart kredytowych, przez internetowe portfele elektroniczne, aż po tradycyjne przelewy bankowe. To co łączy wszystkie metody płatności dostępne na stronach legalnych bukmacherów to fakt, że są one w 100% bezpieczne i gwarantują błyskawiczny transfer środków na saldo depozytowe u bukmachera. 

Szybkie i bezpieczne opcje płatnicze są jednym ze znaków rozpoznawczych legalnego bukmachera STS i to może właśnie na przykładzie tej firmy sprawdźmy, jakie konkretnie metody są do dyspozycji graczy. STS respektuje m.in.:

 • Kody BLIK
 • PayU
 • Dotpay
 • Visa 
 • MasterCard
 • Skrill
 • Neteller
 • PayPal
 • Przelewy24

Minimalny depozyt w STS to 1 PLN, a środki pojawiają się w budżecie w ciągu kilku minut. Problemu nie stanowi również szybka wypłata środków, której dolny limit także wynosi 1 PLN, a dzięki błyskawicznym przelewom STS Pay realizującym transfery 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu średni czas oczekiwania na środki na rachunku bankowym wynosi ok. 15 minut, co należy uznać za bardzo przyzwoity wynik. 

Na stronie www.STS.pl bardzo szybko otrzymuje się wygraną, co trzeba traktować jako ogromną zaletę. Zawodowcy często obracają dużymi sumami, natomiast początki w bukmacherce to często liczenie każdej złotówki – kiedy uda się coś wygrać, dobrze jest móc od razu przelać nadmiar gotówki na konto bankowe. To swego rodzaju środek zapobiegawczy przed bardziej śmiałą grą w momencie, gdy jeszcze nie przyszedł na to odpowiedni czas.

Krok 4 – zgarnięcie bonusu powitalnego

jak rozpocząć grę u bukmachera? Krok 3 - Zgarnięcie bonusu powitalnego
jak rozpocząć grę u bukmachera? Krok 3 – Zgarnięcie bonusu powitalnego

Jeszcze przed wpłaceniem pierwszego depozytu należy poznać warunki promocji powitalnej u danego bukmachera. Dlaczego warto to zrobić przed dokonaniem pierwszej wpłaty na konto? Przede wszystkim dlatego, że kwota pierwszego depozytu w sporej części przypadków będzie determinowała maksymalną pulę darmowych środków bonusowych, a z racji tego, że pierwszy depozyt można wpłacić tylko raz utrata szansy na maksymalny bonus powitalny będzie nieodwracalna. 

Dlatego też, jeszcze przed założeniem konta i przed wpłaceniem pierwszego depozytu warto solidnie zapoznać się z regulaminem promocji powitalnej. Dlaczego? Chociażby dlatego, że np. warunki obrotu mogą okazać się na tyle skomplikowane, że nawet najbardziej atrakcyjny bonus okaże się mało wartościowy, gdyż po prostu nie będzie można go wypłacić!

Gdzie i jakie bonusy można odebrać? Specjalne premie za utworzenie konta czekają na graczy w następujących miejscach:

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Na co my zwracamy uwagę w regulaminie promocji na start dla nowych graczy? Najbardziej interesujące nas warunki bonusu to m.in.:

 • maksymalna pula darmowych środków do zgarnięcia, 
 • czas trwania promocji, 
 • minimalny depozyt dający prawo do skorzystania z promocji, 
 • sposób odblokowania bonusu, 
 • moment wypłacenia bonusu, 
 • zasady obrotu bonusem. 

Każda firma bukmacherska oferuje na start bonusy powitalne. Niektóre z nich są na pierwszy rzut oka mało atrakcyjne, ale dość często okazuje się, że właśnie te z pozoru najgorsze promocje stają się dla graczy idealnymi. Wynika to z faktu, że wartość bonusu to tylko jeden z elementów, na jaki należy zwrócić uwagę. Nie można zapominać, iż bardzo istotne są także warunki obrotu – gdy są wymagające, nie uda nam się premii odebrać, a tym samym jej okazała maksymalna wartość nie będzie w ogóle odczuwana.

Krok 5 – tworzenie kuponu krok po kroku

Wreszcie przechodzimy do najprzyjemniejszego momentu, w którym mamy aktywne konto gracza, wpłaciliśmy depozyt, a nasz budżet na grę pęka w szwach od darmowych środków bonusowych. Możemy zatem obstawić swój pierwszy kupon z oferty zakładów bukmachera. Jak tego dokonać? Całość jest znacznie łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 

Załóżmy, że graczowi przypadły do gustu kursy na wygraną Barcelony w meczu z Realem Madryt w hiszpańskiej La Liga. Aby odszukać taki właśnie zakład należy z listy dyscyplin po lewej stronie wybrać PIŁKA NOŻNA, następnie wybrać kraj HISZPANIA i odpowiednie rozgrywki, czyli LA LIGA. Można również ułatwić sobie życie i skorzystać po prostu z wyszukiwarki zakładów, jeśli takowa jest dostępna na stronie bukmachera. 

Wcale nie trzeba na samym początku wydawać własnych pięniędzy. Pozwala na to chociażby dostępny w Fortunie bonus bez depozytu w wysokości 20 PLN:

Fortuna bonus bez depozytu 20 PLN z kodem BETONLINE
Fortuna bonus bez depozytu 20 PLN z kodem BETONLINE

Klikając na mecz FC Barcelona – Real Madryt gracz otrzyma dostęp do wszystkich kursów na to spotkanie, a żeby obstawić triumf Barcelony wystarczy kliknąć na kurs obok tej ekipy. Ostatnim krokiem jest wpisanie stawki zakładu i potwierdzenie zawarcia kuponu. Na tym robota typera się kończy, a od tej pory wszystko jest w rękach (i nogach) piłkarzy Dumy Katalonii. 

Z pewnością doskonale wiecie, że pierwszy kupon po rejestracji konta możecie zagrać bez ryzyka utraty środków z budżetu. Jakie bonusy czekają na polskich graczy? Wybór jest naprawdę spory, a jedna z najciekawszych promocji powitalnych czeka na nowych klientów legalnego bukmachera Fuksiarz.

Otóż ta firma zwraca graczom 50% stawki aż do 500 PLN za wpadkę na pierwszym kuponie, a bonus nie wymaga obrotu, lecz można go natychmiast wypłacić! Jedyne o czym warto pamiętać to fakt, że Fuksiarz potrąca 12% podatek obrotowy na kuponie, a zatem polując na maksymalny cashback należy zagrać pierwszy kupon za 1137 PLN lub więcej. 

Tworzenie pierwszego kuponu bukmacherskiego z promocją cashback w Fuksiarzu:

 1. Założenie darmowego konta na www.Fuksiarz.pl
 2. Dokonanie pierwszej wpłaty
 3. Wybranie typów i dodanie ich do kuponu (co najmniej 2 zdarzenia o kursie pojedynczym min. 1.60)
 4. Wybranie stawki (nie może być niższa niż 50 PLN)
 5. Odebranie wygranej lub zwrotu 50% w przypadku niepowodzenia

To tylko jeden z wielu przykładów, a pokazuje to najlepiej, że rozpoczęcie gry u bukmachera wcale nie musi wiązać się z bolesnymi stratami finansowymi, gdy nie uda nam się poprawnie wytypować wyników wydarzeń sportowych.

Jeżeli ktoś nie wierzy swoim osądom na tyle mocno, by od razu stawiać pieniądze, może zdecydować się na skorzystanie z darmowych pewniaków dnia, które udostępniane są regularnie na naszej stronie internetowej. Dzięki portalowi Sport1 można bardzo szybko dowiedzieć się, jak eksperci widzą konkretne spotkania. Nie brakuje zakładów z wysokimi kursami, które dają naprawdę sporo zarobić!

Rozpoczęcie gry u bukmachera – wiedza w pigułce

Pokazaliśmy, jak rozpocząć grę u bukmachera krok po kroku. Teraz nawet początkujący powinni bez najmniejszych problemów móc zacząć swoją przygodę z zakładami online.

Rozpoczynając grę u bukmachera, należy pamiętać, że najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej firmy bukmacherskiej. Przede wszystkim, należy upewnić się, że wybrana przez nas firma posiada licencję na prowadzenie takiej działalności, co gwarantuje nam, że bukmacher działa w sposób legalny i zgodny z przepisami. Aby znaleźć odpowiednią firmę bukmacherską, warto skorzystać z internetu i przejrzeć opinie użytkowników na temat różnych bukmacherów. Warto również zapoznać się z ofertą danej firmy, jej warunkami i zasadami, tak aby wiedzieć, co nas czeka i jakie warunki będą obowiązywały w czasie gry.

Rozpoczęcie gry u bukmachera - wiedza w pigułce

Nie można zapominać także o tym, że konieczna jest rejestracja konta, które umożliwi nam korzystanie z oferty danej firmy bukmacherskiej. Rejestracja ta jest niezbędna, ponieważ umożliwia nam dostęp do zakładów sportowych oraz do innych funkcjonalności, takich jak np. wpłacanie i wypłacanie środków, śledzenie wyników, a także korzystanie z promocji i bonusów.

Warto pamiętać, że proces rejestracji zwykle jest łatwy i przejrzysty, a większość firm bukmacherskich oferuje kilka sposobów na założenie konta, takich jak rejestracja online na stronie internetowej, przez aplikację mobilną czy nawet w punkcie stacjonarnym. Osoby rozpoczynające granie powinny mieć świadomość tego, że udostępniane są bardzo często kody promocyjne w firmach bukmacherskich, a dzięki nim można wystartować z typowaniem, korzystając z preferencyjnych warunków powitalnych.

Dokonanie pierwszej wpłaty na konto bukmacherskie oraz skorzystanie z bonusu powitalnego to kolejne kroki, które warto podjąć, aby rozpocząć granie u bukmachera.

Wpłacenie środków na konto bukmacherskie umożliwia nam obstawianie zakładów oraz korzystanie z innych funkcjonalności oferowanych przez firmę bukmacherską. Wpłata ta zwykle odbywa się poprzez przelew bankowy, kartę płatniczą czy też portfel elektroniczny. Warto pamiętać, że występują różne metody płatności u bukmachera, więc każdy gracz może wybrać tę, która odpowiada mu najbardziej.

Oprócz wpłaty, istotne jest też dla wielu skorzystanie z bonusu powitalnego. Jest on oferowany przez większość firm bukmacherskich. Bonus ten jest dodatkowym świadczeniem, które otrzymujemy za dokonanie pierwszej wpłaty na konto bukmacherskie i może przyjąć różne formy, np. bonus za rejestrację, bonus za pierwszą wpłatę, czy też darmowe zakłady.

Na koniec nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć grę. Trzeba podejść do tego z ostrożnością – grać za takie środki, których strata nie będzie dla nas bolesna. Niestety, cały czas wiele osób zapomina o odpowiednim zarządzaniu budżetem, co wpływa na szybkie zniechęcenie.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 55

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x