Robert Lewandowski komentuje decyzję PZPN

Kapitan Reprezentacji Polski Robert Lewandowski skomentował decyzję Kuleszy o rezygnacji z gry z Rosjanami. Piłkarz w pełni popiera ten ruch.

Polacy bojkotują marcowy mecz z Rosją (Fot.: Bayern Monachium/Twitter)

Polska nie zagra z Rosją

Prezez PZPN, Cezary Kulesza, za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że Biało-Czerwoni nie zamierzają brać udziału w meczu z drużyną narodową Rosji. – W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać meczu barażowego piłkarskich mistrzostw świata z reprezentacją Rosji – napisał na Twitterze Kulesza. Więcej informacji na ten temat przeczytacie klikając w ten odnośnik.

Na całą sytuację bardzo szybko zareagował Robert Lewandowski. – Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje – czytamy w oświadczeniu zawodnika Bayernu Monachium.

Na razie nie wiadomo jak zareaguje na to FIFA, federacje piłkarskie Czech i Szwecji prawdopodobnie podejmą taką samą decyzję jak PZPN. Przypomnijmy, że mecz barażowy mistrzostw świata Rosja – Polska został zaplanowany na 24 marca.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x