Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska nie zagra z Rosją w meczu barażowym!!!

To już przesądzone! Polski Związek Piłki nożnej postanowił nie czekać na odpowiedź Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i podjął suwerenną decyzję o bojkocie spotkania z drużyną narodową Rosji w półfinale baraży eliminacji do Mistrzostw Świata Katar 2022!!!

PZPN zabrał głos ws. meczu Rosja – Polska!

Cezary Kulesza: Polska nie zagra z Rosją

Decyzję o rezygnacji Biało-Czerwonych z gry przeciwko Rosji ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych prezes PZPN, Cezary Kulesza. Przypominamy, że spotkanie z reprezentacją rosyjskiego agresora, który napadł w nocy ze środy na czwartek na niepodległą Ukrainę, miało się odbyć 24 marca. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Moskwie, ale po piątkowym nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA, wielce prawdopodobne było jego przeniesienie na neutralny grunt. Dziś już wiemy, że nie ma czego przenosić.

Jeszcze kilka dni temu minister sportu Kamil Bortniczuk podkreślał, że nie wyobraża sobie wyprawy polskich piłkarzy do Rosji, kiedy ta bombarduje i ostrzeliwuje naszego sąsiada, w tym ludność cywilną. Wówczas planem minimum miało być przeniesienie pojedynku barażowego. Z dnia na dzień, wraz z nasileniem bandyckich działań wojennych Federacji Rosyjskiej, oczekiwania opinii publicznej zaczęły iść dużo dalej. Dzisiaj widzimy tego efekt.

To wspólna, jednogłośną decyzja zarządu, piłkarzy i sztabu. Deklaruję wszelką pomoc sportowcom, którzy odmówią rywalizacji z Rosją, w przypadku objęcia ich jakimikolwiek konsekwencjami ze strony (tfu!) federacji!!! – napisał na Twitterze wspomniany minister sportu.

Teraz to FIFA będzie musiała podjąć decyzję, czy wykluczy ze zmagań sportowych reprezentację Rosji, czy to Polska zostanie ukarana walkowerem, co oznaczać będzie, że polskiej drużyny narodowej nie zobaczymy podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, które odbędą się pod koniec bieżącego roku.

Wczoraj na naszych łamach informowaliśmy o odbieraniu kolejnych imprez sportowych Rosji. Zdecydowały się na to FIA i Formuła 1 w przypadku Grand Prix w Soczi, zdecydował się na to FIS w przypadku zawodów narciarskich. Odwagi, FIFA!

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x