Reprezentantka Turcji zagra w TAURON Lidze siatkarek!

Przyjmująca reprezentacji Turcji i Eczacibasi Dynavit Stambuł, Saliha Sahin, w sezonie 2023/24 występować będzie na polskich parkietach. Turczynka dołączy do Grupy Azoty Chemika Police, gdzie zastąpi Martynę Czyrniańską, która obrała przeciwny kierunek.

Saliha Sahin zagra w Grupie Azoty Chemiku Police (Fot.: @EczacibasiSK on Twitter)

Saliha Sahin wzmocni Grupę Azoty Chemika Police

O przenosinach Salihy Sahin do polskiej TAURON Ligi poinformował turecki klub, który kilkadziesiąt godzin wcześniej zakomunikował światu zakontraktowanie Martyny Czyrniańskiej, która ostatnie lata spędziła w zespole Grupy Azoty Chemika Police.

Turecka przyjmująca będzie miała za zadanie wypełnić lukę powstałą w wyniku wyjazdu zagranicznego „Czyrnej” i prawdopodobnie stworzy parę podstawowych przyjmujących z Martyną Łukasik, inną zawodniczką reprezentacji Polski. Na jak długo Sahin zawita do Polic?

„Dokonaliśmy tego transferu, aby zwiększyć doświadczenie meczowe naszej siatkarki, która jest ważną częścią zarówno naszego klubu, jak i tureckiej drużyny narodowej. Życzymy naszej zawodniczce zdrowego i udanego sezonu” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Eczacibasi Dynavit Stambuł.

Wszystko wskazuje więc na to, że Saliha Sahin zagra w Chemiku na zasadzie rocznego wypożyczenia, po którym powróci do macierzystego klubu. Obecnie 24-latka szykuje się wraz z reprezentacyjnymi koleżankami do pierwszego meczu Ligi Narodów siatkarek 2023.

Turczynki zainaugurują zmagania już dziś, w środę 31 maja o godzinie 19:00, meczem z drużyną narodową Korei Południowej. Przypominamy, że w Antalyi przebywają również Polki, które we wtorek pokonały 3:2 Kanadę, a w czwartek 1 czerwca zmierzą się z reprezentacją Włoch.

Więcej o siatkarskich transferach przeczytasz >>>TUTAJ<<<

Źródło: volley24.pl/Eczacibasi Dynavit Stambuł

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X