Martyna Czyrniańska zawodniczką tureckiego potentata!

Spekulowało się o tym od początku bieżącego roku, ale na oficjalne potwierdzenie musieliśmy poczekać do poniedziałku 29 maja 2023. 19-letnia Maryna Czyrniańska, jeden z największych talentów w polskiej siatkówce, przenosi się do tureckiej SuperLigi, gdzie będzie bronić barw Eczacibasi Dynavit Stambuł, jednego z europejskich gigantów!

Martyna Czyrniańska zagra w Eczacibasi Stambuł! (Fot.: Eczacibasi)

Martyna Czyrniańska zawodniczką Eczacibasi Stambuł

Siatkarskie transfery przed sezonem 2023/24 nabierają tempa! W poniedziałek 29 maja Eczacibasi Dynavit Stambuł odpaliło prawdziwą bombę, informując o zakontraktowaniu 19-letniej reprezentantki Polski. Przyjmująca Martyna Czyrniańska, która w ostatnich latach występowała w Grupie Azoty Chemiku Police, wzbudzała ogromne zainteresowanie klubów z europejskiej czołówki i trudno się dziwić, bo niewiele jest zawodniczek na Starym Kontynencie o takim potencjale.

Ostatecznie najkonkretniejsze okazało się Eczacibasi Stambuł. Tym samym „Czyrna” od przyszłego sezonu będzie klubową koleżanką Serbki Tijany Bosković, która do tureckiego giganta dołączyła w podobny wieku, co Polka, a dziś jest jedną z największych gwiazd siatkówki.

„Czuję się bardzo szczęśliwa, że mogę dołączyć do tej dużej rodziny. To dla mnie zaszczyt grać w jednym z najlepszych klubów na świecie. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu” – powiedziała utalentowana przyjmująca, która już jutro w barwach reprezentacji Polski rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów siatkarek.

Przypominamy, że urodzona w 2003 roku zawodniczka ma 191 wzrostu i gra na pozycji przyjmującej, ale w razie konieczności może występować również jako atakująca. Eczacibasi w sezonie 2023/24 będzie oczywiście występowało również w europejskich pucharach, więc okazji do gry Polce nie powinno brakować, nawet jeśli nie będzie pierwszym wyborem trenera Ferhata Akbasa.

Czytaj też: Liga Narodów siatkarek 2023. Godziny meczów

W przypadku tak młodej zawodniczki zawsze pojawia się pytanie, jak poradzi sobie z aklimatyzacją w zupełnie nowym i obcym sobie środowisku. „Czyrna” będzie miała o tyle łatwiej, że do Turcji przenosi się również jej reprezentacyjna koleżanka, Magdalena Stysiak, która pochwaliła się już transferem do Fenerbahce Opet Stambuł.

Źródło: volley24.pl/Eczacibasi Stambuł

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X