Reprezentacja Polski na Halowe ME Stambuł 2023 ogłoszona!

Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) poinformował w środę 23 lutego, że na Halowe Mistrzostw Europy 2023 w Stambule pojedzie 28-osobowa reprezentacja naszego kraju. Impreza ta odbędzie się w dniach 3-5 marca i będzie zwieńczeniem tegorocznego sezonu zimowego.

Halowe ME Stambuł 2023: Skład reprezentacji Polski

Do Stambułu lekkoatletyczna reprezentacja Polski uda się bez kilku swoich gwiazd, żeby wymienić tylko kontuzjowaną Pię Skrzyszowską oraz będącą w doskonałej dyspozycji na początku bieżącego roku Natalię Kaczmarek, nową rekordzistkę Polski w biegu na 400 metrów w hali. Pod jej nieobecność liderką polskiej kadry będzie wieloboistka Adrianna Sułek.

Medalistka zeszłorocznych mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw świata kilka dni temu podczas 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski – Toruń 2023 wynikiem 4860 punktów poprawiła o dziewięć oczek swój własny rekord kraju w pięcioboju. W Stambule Sułek spróbuje zaatakować rekord… świata i nie jest bez szans na jego pobicie, jeśli tylko zdrowie będzie dopisywało.

Nadzieje na dobry start i medale wiążemy też między innymi z Anną Kiełbasińską, która pod nieobecność wspomnianej już Kaczmarek i Justyny Święty-Ersetic będzie również liderką reprezentacyjnej sztafety 4×400 metrów oraz ze sprinterką Ewą Swobodą. Jak zauważa PZLA, o niespodziankę może postarać się na przykład płotkarz Jakub Szymański, legitymujący się drugim rezultatem w europejskich tabelach.

W kadrze na lekkoatletyczne mistrzostwa Starego Kontynentu w hali znalazło się łącznie 28. zawodników, w tym szesnaście kobiet. Pełna lista przedstawia się w sposób następujący:

KOBIETY

60 m:

  • Martyna Kotwiła (RLTL Optima Radom)
  • Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice)
  • Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)

400 m, 4×400 m:

  • Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot)

800 m:

  • Margarita Koczanowa (KS AZS AWF Kraków)
  • Angelika Sarna (KS AZS AWF Warszawa)

1500 m:

  • Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin)
  • Weronika Lizakowska (KUKS Remus Kościerzyna)

60 m ppł:

  • Weronika Nagięć (KS AZS AWF Kraków)

Trójskok:

  • Adrianna Laskowska (OŚ AZS Poznań)

Pięciobój:

  • Adrianna Sułek (KS Brda Bydgoszcz)

Sztafeta 4×400 m:

  • Aleksandra Formella (SKLA Sopot)
  • Aleksandra Gaworska (KS AZS AWF Kraków)
  • Anna Pałys (KS AZS AWF Wrocław)
  • Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
  • Alicja Wrona-Kutrzepa (AZS UMCS Lublin)
BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

MĘŻCZYŹNI

60 m:

  • Dominik Kopeć (KS Agros Zamość)
  • Jakub Lempach (AZS UMCS Lublin)

400 m:

  • Kajetan Duszyński (AZS Łódź)

800 m: 

  • Mateusz Borkowski (RKS Łódź)

1500 m:

  • Michał Rozmys (AZS UMCS Lublin)

60 m ppł:

  • Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)
  • Krzysztof Kiljan (AZS AWF Warszawa)
  • Jakub Szymański (SKLA Sopot)

Skok wzwyż:

  • Norbert Kobielski (MKS Inowrocław)

Skok o tyczce:

  • Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

Pchnięcie kulą:

  • Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn)
  • Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała)

AKTUALIZACJA: POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI INFORMUJE, ŻE KONRAD BUKOWIECKI (AZS UWM OLSZTYN) NIE WEŹMIE UDZIAŁU W HALOWYCH MISTRZOSTWACH EUROPY W STAMBULE.

Więcej o Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy 2023 w Stambule na łamach naszego portalu już w przyszłym tygodniu.

Źródło: meczyki.org/PZLA.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button