Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 2023: Transmisja, program, wyniki

67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski odbędą się w Arenie Toruń 18 i 19 lutego (sobota-niedziela), czyli na dwa tygodnie przed Halowymi Mistrzostwami Europy Stambuł 2023, które zwieńczą wyjątkowo krótki zimowy sezon lekkoatletyczny. Gdzie i kiedy będzie można śledzić zmagania najlepszych polskich lekkoatletów?

Fot.: Polski Związek Lekkiej Atletyki via PZLA.pl

Lekkoatletyka: Już w ten weekend Halowe Mistrzostwa Polski!

Halowe Mistrzostwa Polski 2023, które odbędą się w dniach 18-19 lutego w Arenie Toruń, tradycyjnie już zgromadzą czołówkę polskich lekkoatletów. Niestety niektórych zawodników, z którymi wiążemy medalowe nadzieje w kontekście wielkich imprez europejskich czy światowych, tym razem na starcie zabraknie. Mamy na myśli przede wszystkim 21-letnią Pię Skrzyszowską, która była już bardzo blisko pobicia ponad 40-letniego rekordu kraju na 60 metrów przez płotki, ale niestety doznała kontuzji podczas finałowego biegu mityngu ORLEN Copernicus Cup 2023.

HMP od 2015 roku odbywają się niezmiennie w Grodzie Kopernika, gdzie mamy jedną z najnowocześniejszych aren lekkoatletycznych w skali świata. Miejscowa bieżnia, co podkreślają często sami zawodnicy, należy do najszybszych na Starym Kontynencie, co umożliwia bicie rekordów. Triumfy na niej święciła niejednokrotnie Justyna Święty-Ersetic, jedna z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki, którą oczywiście zobaczymy w Arenie Toruń również podczas najbliższego weekendu.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

„Z Areną Toruń mam wiele miłych wspomnień, z ustanowieniem halowego rekordu Polski na czele. Moja koronna konkurencja, czyli bieg na 400 metrów, to zawsze jeden z najciekawszych punktów programu rozgrywanych tu rokrocznie halowych mistrzostw Polski. Nie inaczej będzie z pewnością w najbliższy weekend. Poziom jaki prezentują dziewczyny sprawia, że do mistrzostw kraju trzeba szykować się jak do startu w małych mistrzostwach Europy. To dodatkowa motywacja, a walka o prymat w kraju jest dla mnie bardzo prestiżowa” – mówi Justyna Święty-Ersetic (cytat za pzla.pl).

Wyścig na 400 metrów kobiet będzie gwoździem programu 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski. Korespondencyjny pojedynek już się rozpoczął. W środę Natalia Kaczmarek pozbawiła rekordu Polski cytowaną Justynę Święty-Ersetic. W 2022 roku Święty-Ersetic wpadła na metę z czasem 51.04 sekundy. W dniu 15 lutego 2023 Kaczmarek poprawiła ten wynik o 0,14 s (50.90). Jest jeszcze Anna Kiełbasińska, która w minionym roku była polskim numerem dwa na 400 metrów oraz inne „Aniołki Matusińskiego”. Będzie się działo!

Jak zauważają organizatorzy, Mistrzostwa Polski pod dachem świętują w 2023 roku dwa ważne jubileusze. Ich pierwsza edycja – znana wówczas pod nazwą zimowe mistrzostwa Polski – odbyła się dokładnie 90 lat temu w Przemyślu. Zawody po II wojnie światowej nie były rozgrywane regularnie i na stałe do kalendarza lekkoatletycznego wróciły dopiero w 1973 roku, a zatem dokładnie pół wieku temu.

UWAGA: Legalny bukmacher Fuksiarz oferuje: Early Payout (dwie bramki przewagi? Wygrany zakład!), Cashback bez limitu (wypłata bez obrotu!), 500 PLN bez ryzyka (bez obrotu!). Rejestracja na www.Fuksiarz.pl

HMP Toruń 2023: Program minutowy zawodów

Program minutowy Halowych Mistrzostw Polski 2023 w Toruniu został ogłoszony na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA.pl). Poniżej przedstawiamy szczegółową rozpiskę zmagań najlepszych polskich lekkoatletów, która właśnie została zaktualizowana:

Lekkoatletyka: Transmisje HMP Toruń 2023 w Internecie i TV

Transmisje Halowych Mistrzostw Polski 2023 w Telewizji Polskiej! Najważniejsze wydarzenia 67. PZLA HMP Toruń 2023 pokaże na żywo kanał TVP Sport, gdzie kibice „królowej sportu” będą mogli śledzić na żywo zmagania w sobotniej (18:15-20:45) i niedzielnej (16:30-20:00) sesji popołudniowej. Ponadto transmisje będą dostępne na stronie internetowej TVPSPORT.pl, aplikacji mobilnej oraz Smart TV. Relacje z pozostałej części imprezy będzie można zobaczyć w telewizji internetowej KP Sport.

KOD PROMOCYJNY: BETONLINE

3754 PLN W SUPERBET

Bilety na Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 2023 jeszcze dostępne

Bilety na Halowe Mistrzostwa Polski 2023 w Arenie Toruń wciąż są dostępne w sprzedaży. Wejściówki sprzedawane są za pośrednictwem platformy internetowej KubBilecik.pl w pięciu kategoriach cenowych. Najtańsze karty wstępu – te ulgowe – można nabyć już za 5 i 8 PLN. Pozostałe w cenie 25, 30 i 40 PLN, a dwudniowe abonamenty za 40, 50 i 70 PLN.

Wyniki Halowych Mistrzostw Polski 2023 w Lekkoatletyce

Wyniki 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski – Toruń 2023 zamieścimy na naszych łamach już po zakończeniu imprezy w Arenie Toruń, czyli w poniedziałek 20 lutego 2023, kiedy będą już znani wszyscy medaliści oraz sportowcy, którzy podczas rywalizacji o medale uzyskali również minima na Halowe Mistrzostwa Europy Stambuł 2023 (2-5 marca). Mamy nadzieję, że po weekendzie będziemy mogli poinformować również o nowych rekordach kraju.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Halowe Mistrzostwa Polski 2023: Rekord Polski Adrianny Sułek

Wisienką na torcie pierwszego dnia rywalizacji w 67. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski – Toruń 2023 był rekord Polski Adrianny Sułek w pięcioboju. 23-letni lekkoatletka sobotnią rywalizację zakończyła z wynikiem 4860 punktów, bijąc swój poprzedni rekord kraju dokładnie o 9 punktów (4851 pkt podczas HMŚ Belgrad 2022 – przyp.).

Źródło: xup.pl/PZLA.pl

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds