Puchar Świata w Titisee-Neustadt: Pięciu Polaków w sobotnim konkursie!

Pomimo nieobecności zawodników powołanych do kadry na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, polscy niemal w komplecie awansowali do sobotniego konkursu Pucharu Świata, który odbędzie się na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt.

Puchar Świata w Titisee-Neustadt: Pięciu Polaków w sobotnim konkursie!

PŚ w skokach: Polacy niemal w komplecie przebrnęli przez kwalifikacje

Podczas rozpoczętego w piątek weekendu z Pucharem Świata w skokach narciarskich reprezentacja Polski występuje w mocno okrojonym składzie, bo bez Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Pawła Wąska i Stefana Huli, którzy pod okiem Michala Doleżala przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Kto ich zastąpił?

„Na konkursy Pucharu Świata do Niemiec udadzą się zawodnicy wraz z trenerem Maciejem Maciusiakiem. W Titisee-Neustadt powalczą: Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Klemens Murańka oraz Tomasz Pilch. Oprócz trenera Macieja Maciusiaka do Niemiec udadzą się: asystent Krzysztof Miętus, serwismen Maciej Kreczmer, fizjoterapeutka Magdalena Wójcik oraz dyrektor Adam Małysz.” – poinformował kilka dni temu PZN.

Z zawodników, którzy dostali szanse pokazania się w Titisee-Neustadt najlepsze wrażenie w kwalifikacjach zrobił Jakub Wolny, który za sprawą skoku na odległość 120,5 metra wywalczył 24. miejsce. Pozostali reprezentancie nie załapali się do czołowej trzydziestki, co nie najlepiej wróży przed sobotnimi zawodami.

Dopiero czterdziesty był Andrzej Stękała (118 m), czterdziesty czwarty Aleksander Zniszczoł (116 m), czterdziesty szósty Maciej Kot (114,5 m), a czterdziesty dziewiąty Klemens Murańka (111 m). Poza TOP 50 znalazł się Tomasz Pilch (105 m) i jego nie zobaczymy w pierwszym konkursie.

PŚ Titisee-Neustadt: TOP 10 kwalifikacji

Kto okazał się najlepszy podczas piątkowej rywalizacji? Najwięcej powodów do zadowolenia mają Słoweńcy, bo kwalifikacje wygrał Cene Prevc, a poza nim w czołowej siódemce było jeszcze dwóch reprezentantów kraju. W TOP 10 znalazło się również aż czterech Niemców, z trzecim Karlem Geigerem na czele.

Fot.: FIS/Twitter

Harmonogram PŚ w Titisee-Neustadt

  • Sobota (22 stycznia)
  • 15:15 Seria próbna
  • 16:15 Pierwsza seria
  • Niedziela (23 stycznia)
  • 14:30 Kwalifikacje
  • 16:00 Pierwsza seria konkursowa

W Polsce transmisje z konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt będzie można oglądać na antenach Eurosportu oraz w TVN. Zawody będą także transmitowane na platformie internetowej i w aplikacji mobilnej Player.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button