Kadra polskich skoczków na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 ogłoszona!

Już czwartego lutego, a więc za niewiele ponad dwa tygodnie, rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. W niedzielę, po konkursie Pucharu Świata w Zakopanem, ogłoszony został skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Czy w gronie wybrańców Michala Doleżala znaleźli kontuzjowany Kamil Stoch i chory Dawid Kubacki?

Kadra polskich skoczków na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 ogłoszona!

ZIO Pekin 2022: Trener skoczków ogłosił skład

Za nami kolejny weekend z Pucharem Świata 2021/2022 w skokach narciarskich. Tym razem konkursy odbywały się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W związku z tym kibice liczyli na przełamanie polskich skoczków, dla których bieżący sezon jest póki co najgorszym od wielu lat, wszak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie już za niespełna trzy tygodnie. Niestety, przełamanie nie przyszło, a jakby tego było mało, pojawiły się nowe problemy.

W sobotnim konkursie drużynowym Biało-Czerwoni zajęli dopiero szóste miejsce, a w nieoficjalnej klasyfikacji nasi zawodnicy osiągali miejsca w drugiej lub trzeciej dziesiątce. Podobnie było w niedzielę, kiedy odbyły się już zawody indywidualne. Punktowało tylko trzech Polaków, a najlepszy z naszych reprezentantów zajął siedemnasta pozycję. Mowa o Piotrze Żyle. Paweł Wąsek był dwudziesty drugi, a Stefan Hula dwudziesty siódmy.

Być może wyniki byłyby lepsze, gdyby nie fakt, że podczas weekendu w zimowej stolicy Polski zabrakło dwóch liderów naszej kadry. Najpierw wypadł Kamil Stoch, który na rozgrzewce przed treningiem skręcił kostkę, zrywając przy okazji torebkę stawową. Na szczęście nie doszło do złamanie żadnej kości, więc przerwa naszego trzykrotnego mistrza olimpijskiego ma potrwać nie dłużej niż trzy tygodnie.

Polskiej drużyny narodowej nie oszczędził również COVID-19, który wykluczył ze startów w Zakopanem Dawida Kubackiego. Początkowo z powodu pozytywnego wyniku zagrożony był także występ Paweł Wąska, ale ponowione badanie dało wynik negatywny, dzięki czemu zawodnik skakał na Wielkiej Krokwi. Z przyzwoitym efektem.

W związku ze wskazanymi wydarzeniami pojawiły się duże znaki zapytania, co do powołań Michala Doleżala na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Szkoleniowiec jednak nie zwlekał z wyborem i już dziś za pośrednictwem Polskiego Związku Narciarskiego ogłosił nazwiska pięciu szczęśliwców.

Jak widać na powyższym tweecie PZN wybory selekcjonera musi jeszcze zatwierdzić Zarząd związku, ale nic nie wskazuje na to, żeby miały zostać one zakwestionowane. Już na pierwszy rzut oka wydają się tymi najbardziej logicznymi. Wspomniani zawodnicy nie wystartują za tydzień w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt, gdzie zobaczymy następujących skoczków:

  • Andrzej Stękała,
  • Jakub Wolny,
  • Maciej Kot,
  • Tomasz Pilch,
  • Klemens Murańka,
  • Aleksander Zaniszczoł.

W Niemczech nie pojawi się również Michal Doleżal. Zawodników podczas zmagań w przyszłotygodniowych konkursach Pucharu Świata (21-23 stycznia) wspierać będzie sztab szkoleniowy złożony z: : Macieja Maciusiaka, Krzysztofa Miętusa, Adama Małysza, Macieja Kreczmera i Magdaleny Wojcik.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button