PŚ w Zakopanem: Polacy daleko w drużynówce, w niedzielę konkurs indywidualny!

Polscy skoczkowie, osłabieni brakiem kontuzjowanego Kamila Stoch i chorego Dawida Kubackiego, nie byli w stanie nawiązać walki z najlepszymi reprezentacjami w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Biało-Czerwoni zawody rozgrywane na Wielkiej Krokwi zakończyli na szóstej pozycji. Okazja do rehabilitacji już dziś, w niedzielę 16 stycznia, kiedy to w zimowej stolicy Polski odbędą się kwalifikacje i konkurs indywidualny.

PŚ w Zakopanem: Polacy daleko w drużynówce, w niedzielę konkurs indywidualny!

PŚ w Zakopanem: Słoweńcy bezkonkurencyjni w konkursie drużynowym

O blisko 70 punktów więcej od rywali zdobyli w sobotę reprezentanci Słowenii, którzy z wynikiem nieco ponad 1100 oczek wyprzedzili Niemców, a ci dosłownie o włos okazali się lepsi od Japończyków, którzy stanęli na najniższym stopniu podium konkursu drużynowego w Zakopanem. Różnica pomiędzy Europejczykami i Azjatami wyniosła zaledwie 0,6 punktu!!!

Kolejne miejsca zajęły reprezentacja Austrii i Norwegii, które nieznacznie przekroczyły zdobycz tysiąca punktów. Sztuka ta nie udała się osłabionej drużynie narodowej Polski. Nasi skoczkowie w składzie: Stefan Hula, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Piotr Żyła uzyskali łączną notę na poziomie 962,1 punktu. To pozwoliło wyprzedzić Rosjan, Czechów i Kazachów.

Patrząc na wyniki indywidualne poszczególnych skoczków, co ma przecież znaczenie w kontekście niedzielnej rywalizacji, najlepszy okazał się Słoweniec Peter Prevc, który wyprzedził Norwega Mariusa Lindvika i Niemca Karla Geigera. Tylko ta trójka uzyskała co najmniej 280 punktów. Autorem najdłuższego skoku, był czwarty w tej nieoficjalnej klasyfikacji, Niemiec Marcus Eisenbichler, który pofrunął na odległość aż 141,5 metra.

Niedziela na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Niedzielę z Pucharem Świata w Zakopanem rozpoczniemy o godzinie 14:30, kiedy to rozpoczną się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Weźmie w nich udział aż jedenastu reprezentantów Polski. Rzutem na taśmę do tego grona przywrócony został Paweł Wąsek, który przy powtórnym badaniu otrzymał negatywny wynik testu na COVID-19. Poniżej prezentujemy pełną listę zawodników, których wybrał trener Michal Doleżal:

 • Piotr Żyła,
 • Stefan Hula,
 • Jakub Wolny,
 • Andrzej Stękała,
 • Klemens Murańka,
 • Aleksander Zniszczoł,
 • Maciej Kot,
 • Tomasz Pilch,
 • Kacper Juroszek,
 • Jan Habdas,
 • Paweł Wąsek.

To właśnie z przywróconym Pawłem Wąskiem wiążemy chyba największe nadzieje na dobry wynik podczas niedzielnych zawodów. W konkursie drużynowym uzyskał bowiem najwyższą notę ze wszystkich Biało-Czerwonych, zajmując w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej czternaste miejsce. Więcej spodziewamy się również po Piotrze Żyle, który w sobotę nie skakał na miarę swojego ogromnego potencjału.

Początek sobotnich zmagań na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zaplanowano na godzinę 16:00. Bezpośrednia transmisja telewizyjna będzie dostępna na antenach TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1 oraz na platformie internetowej Player.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button