Kolejne fatalne wieści z polskiego obozu przed PŚ w Zakopanem!

Pech nie przestaje prześladować polskich skoczków przed zaplanowanymi na 14-16 stycznia zawodami Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najpierw kontuzji nabawił się Kamil Stoch, a w czwartek okazało się, że dwóch kolejnych reprezentantów naszego kraju zabraknie w weekend z powodu COVID-19.

Kolejne fatalne wieści z polskiego obozu przed PŚ w Zakopanem!

Kubacki i Wąsek nie wystartują w Zakopanem

Jeszcze we wtorek i w środę do wczesnych godzin popołudniowych wielka rodzina fanów skoków narciarskich żyła informacją, że po przerwie na odpoczynek do startów wraca Kamil Stoch, nasz trzykrotny mistrz olimpijski. Niestety w godzinach popołudniowych nasz mistrz poinformował, że nabawił się kontuzji stawu skokowego, która wyklucza go z najbliższych zawodów Pucharu Świata i pod znakiem zapytania stawia jego występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na szczęście w tej drugiej sprawie napłynęły w czwartek pozytywne informacje.

„Uraz Kamila Stocha jest dosyć poważny. To jest mocne skręcenie stawu z uszkodzeniem torebki stawowej i naderwaniem więzadeł. Na szczęście kości są całe. Nie ma żadnych szans na start w Pucharze Świata w Zakopanem (…) Będziemy robić, co możliwe, żeby Kamil jak najszybciej doszedł do siebie. Myślę, że jesteśmy mu w stanie pomóc na tyle, że wystąpi w igrzyskach. Czasu jest mało, ale nie tak mało, by przekreślać zawodnika. Trzeba być dobrej myśli, bo jest szansa postawić go na nogi.” — powiedział Aleksander Winiarski, lekarz polskiej kadry skoczków, w rozmowie z portalem OnetPL (sport.onet.pl).

Wydawało się, że nagły zwrot akcji w sprawie powrotu Kamila Stocha wyczerpał limit pecha polskich skoczków na ten tydzień, ale niestety w czwartek napłynęły kolejne fatalne wiadomości z polskiego obozu. Tym razem z zaplanowanych na najbliższy weekend startów dwóch naszych zawodników wykluczył COVID-19.

Tym samym biało-czerwone barwy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem reprezentować będzie następujący zawodnicy:

  • Piotr Żyła
  • Stefan Hula
  • Jakub Wolny
  • Andrzej Stękała
  • Klemens Murańka
  • Aleksander Zniszczoł
  • Maciej Kot
  • Tomasz Pilch
  • Kacper Juroszek
  • Jan Habdas

Program Pucharu Świata w Zakopanem

Zawody w Zakopanem, które odbędą się w dniach 14-16 stycznia (piątek-niedziela). Zaczynamy tradycyjnie od piątkowych kwalifikacji, w sobotę czeka nas konkurs drużynowy, a w niedzielę zawody indywidualne.

Terminarz PŚ w Zakopanem:
Piątek, 14 stycznia
15:30 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje
Sobota, 15 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy 
Niedziela, 16 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Od bieżącego sezonu prawa do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich posiada TVN, a zawody można śledzić również na Eurosporcie. Ponadto TVP transmituje konkursy, które odbywają się w Polsce, więc podczas nadchodzącego weekendu kibice będą mieli naprawdę duży wybór.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Kolejne fatalne wieści z polskiego obozu przed PŚ w Zakopanem!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P