PŚ w Zakopanem: Nagły zwrot akcji ws. Kamila Stocha!

Wbrew wczorajszym zapowiedziom Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Narciarskiego Kamil Stoch nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata podczas najbliższego weekendu. Zapowiadany powrót naszego orła do rywalizacji nie dojdzie do skutku z powodu pechowej kontuzji trzykrotnego mistrza olimpijskiego!!!

PŚ w Zakopanem: Nagły zwrot akcji ws. Kamila Stocha! (Fot.: Kamil Stoch/Instagram)

Ogromny pech Kamila Stocha

Od rana wszystkie media sportowe w Polsce rozpisywały się o powrocie Kamila Stocha do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, po tym jak nasz mistrz po nieudanych występach w Turnieju Czterech Skoczni dostał czas na odpoczynek fizyczny i psychiczny. Doniesienia te zostały potwierdzone przez Polski Związek Narciarski. Niestety Kamila Stocha w sezonie 2021/2022 prześladuje pech, o czym poinformował sam zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból… Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem 😭 🇵🇱 Mimo wszystko chce ten weekend dzielić z Wami👊🏻 O wszystkim będę Was informował whatdoesntkillyoumakesyoustronger” – napisał na Instagramie Kamil Stoch.

Kamil Stoch miał być jednym z dwunastu polskich skoczków, którzy zaprezentują się podczas piątkowych kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. Kontuzja lidera naszej reprezentacji pokrzyżowała jednak plany trenera Michala Doleżala, który został zmuszony do wymiany zawodnika. Kto zastąpi naszego mistrza olimpijskiego?

Pełen skład reprezentacji Polski na weekend Pucharu Świata 2021/2022 w Zakopanem oraz szczegółowy terminarz imprezy opisaliśmy w osobnym artykule.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X