Dwunastu polskich skoczków wystartuje w kwalifikacjach do PŚ w Zakopanem!

Rano poinformowaliśmy na naszych łamach, że Kamil Stoch wróci do rywalizacji w Pucharze Świata już podczas najbliższego weekendu, kiedy to skoczkowie rywalizować będą na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kilka godzin później poznaliśmy nazwiska pozostałych jedenastu zawodników, którzy będą reprezentować Polskę podczas tych zawodów. Kto znalazł się na liście?

Kamil Stoch wystartuje w Zakopanem!

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Zakopanem

Z racji tego, że Polska jest gospodarzem najbliższych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, sztab szkoleniowy naszej reprezentacji mógł zgłosić do kwalifikacji aż dwunastu zawodników i tak się też stało. Rano poinformowaliśmy, powołując się na Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Narciarskiego, że w tym gronie będzie wracający po przerwie Kamil Stoch. Pozostałe nazwiska PZN podał w oficjalnym komunikacie oraz w mediach społecznościowych.

Jak widać powyżej, na liście Michała Doleżala nie ma większych niespodzianek. Znaleźli się na niej między innymi liderzy reprezentacji z poprzedniego sezonu. Poza przywoływanym już Kamilem Stochem, mowa rzecz jasna o zawodnikach takich jak Piotr Żyła, Dawid Kubacki czy Andrzej Stękała. Wypada mieć nadzieję, że to właśnie w Zakopanem nastąpi przełamanie, bo Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie lada tydzień!

Terminarz Pucharu Świata w Zakopanem (14-16.01.22)

Zmagania na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozpoczniemy tradycyjnie od piątkowych kwalifikacji, w sobotę czekają nas zawody drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny.

Program Pucharu Świata w Zakopanem:
Piątek 14 stycznia
15:30 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje
Sobota 15 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy 
Niedziela 16 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Przypominamy, że od sezonu 2021/2022 prawa do transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich posiada stacja TVN, a konkursy można śledzić również na antenach Eurosportu. Ponadto TVP transmituje konkursy, które odbywają się w Polsce, więc podczas nadchodzącego weekendu kibice będą mieli naprawdę szeroki wybór.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button