Kamil Stoch wystartuje w Zakopanem!

To już przesądzone! Kamil Stoch, odpoczywający w ostatnich dniach od rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich, wraca na zawody w Zakopanem, które odbędą się na Wielkiej Krokwi już w najbliższy weekend, w dniach 14-16 stycznia (piątek-niedziela).

Kamil Stoch wystartuje w Zakopanem!

PŚ w Zakopanem: Stoch wraca do rywalizacji

Na wstępie warto przypomnieć, że Kamil Stoch po nieudanych występach w pierwszych konkursach Turnieju Czterech Skoczni w porozumieniu ze sztabem reprezentacji zdecydował, że w kolejnych już nie wystartuje tylko wróci do domu, gdzie odpocznie fizycznie i psychicznie od skoków, a następnie wróci do treningów. Największą niewiadomą było to, kiedy będzie gotowy na powrót do rywalizacji. Dziś wiemy już na pewno, że dojdzie do tego podczas najbliższego weekendu, kiedy to zawodnicy będą skakać na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

O decyzji poinformował Jan Winkiel, Sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego, podczas wtorkowej wizyty w programie „Gość Radia ZET”.

To znakomita wiadomość dla polskich kibiców skoków narciarskich. Zwłaszcza w kontekście nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, do których zostało już tylko kilka tygodni. Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski, więc trudno się dziwić, że to właśnie z jego występami wiążemy największe nadzeje.

Program Pucharu Świata w Zakopanem

Zanim jednak przeniesiemy się do Azji czekają nas jeszcze między innymi zawody w Zakopanem, które odbędą się w dniach 14-16 stycznia (piątek-niedziela). Zaczynamy tradycyjnie od piątkowych kwalifikacji, w sobotę czeka nas konkurs drużynowy, a w niedzielę zawody indywidualne.

Terminarz PŚ w Zakopanem:
Piątek, 14 stycznia
15:30 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje
Sobota, 15 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy 
Niedziela, 16 stycznia
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Od sezonu 2021/2022 prawa do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich posiada TVN, a zawody można śledzić również na Eurosporcie. Ponadto TVP transmituje konkursy, które odbywają się w Polsce, więc podczas nadchodzącego weekendu kibice będą mieli naprawdę duży wybór.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X