Przed siatkarkami z Rzeszowa i Polic kolejne mecze Ligi Mistrzyń CEV!

Od wtorku do czwartku (7-9 grudnia), w cieniu Ligi Mistrzów UEFA, rozgrywane będą mecze drugiej kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet. Na europejskich parkietach ponownie będziemy mogli zobaczyć zespoły Developresu BELLA DOLINA Rzeszów i Grupy Azoty Chemika Police, które tym razem zagrają na wyjeździe. Kiedy dokładnie i gdzie to będzie można obejrzeć?

Siatkarska Liga Mistrzyń: Premierowe zwycięstwo Developresu! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Liga Mistrzyń CEV: Developres i Chemik zagrają na wyjeździe

Jako pierwsze w drugim tygodniu grudnia na parkiet wyjdą zawodniczki z Podkarpacia, które już we wtorek o godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z ukraińskim SC Prometej Dnipro. „Rysice” w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń CEV pokonały 3:2 zespół z Drezna. Natomiast ekipa zza naszej wschodniej granicy nie poradziła sobie z Lokomotiwem Kalinigrad, ale pomimo porażki 0:3 z zespołem Malwiny Smarzek-Godek, zostawiła po sobie całkiem niezłe wrażenie, bo przegrała różnicą „tylko” dwunastu małych punktów, więc o wielkim pogromie nie ma mowy. Wicemistrzynie Polski z pewnością są faworytem wtorkowej konfrontacji, ale muszą zadbać o koncentrację, bo w sezonie 2021/2022 potraciły głupio już wiele setów, a nawet punktów.

Jeszcze większym faworytem w drugiej kolejce Ligi Mistrzów siatkarek będzie zespół Grupy Azoty Chemika Police, który zagra w Serbii z tamtejszym ZOK UB. Podopieczne Jacka Nawrockiego na inaugurację pokazały moc, rozbijając drużynę z Węgier w stosunku 3:0 i różnicą aż 37 małych punktów!!! Serbki nie poradziły sobie z włoskim Imoco Volley Conegliano, rekordzistą świata w liczbie kolejnych zwycięstw, ale tego można było się spodziewać.

Legalni bukmacherzy nie mają wątpliwości, że to przedstawiciele polskiej siatkówki powinni wyjść obronną ręką z najbliższych pojedynków. Wystarczy rzucić okiem na średnią kursów:

  • Prometej Dnipro – Developres Bella Dolina Rzeszów -> 1 – 3.05; 2 – 1.35
  • ZOK UB – Grupa Azoty Chemik Police -> 1 – 7.10; 2 – 1.08

Oczywiście oba spotkania zespołów TAURON Ligi siatkarek w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV będzie można obejrzeć na żywo. Na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz szerzej w kanałach grupy Polsat Plus, która od lat jest domem nie tylko polskiej siatkówki.

Transmisja meczu SC Prometej Dnipro – Developres Bella Dolina Rzeszów we wtorek 7 grudnia od godziny 17:50 w Polsacie Sport Extra oraz na platformie internetowej Polsat Box Go. Pojedynek ZOK UB z Grupą Azoty Chemikiem Police w środę 8 grudnia od godziny 17:50 na kanale Polsat Sport i w sieci.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button