Poznaliśmy Piłkarza Grudnia 2021 w PKO Bank Polski Ekstraklasie!

Podobnie jak w przypadku Trenera Grudnia 2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy, po raz pierwszy w historii wręczenie nagrody Piłkarza Miesiąca odbędzie się w Łęcznej. Statuetka za najlepszą formę w ostatnim miesiącu ubiegłego roku trafi w ręce snajpera miejscowego Górnika, Bartosza Śpiączki.

Poznaliśmy Piłkarza Grudnia 2021 w PKO Bank Polski Ekstraklasie! (Fot.: Ekstraklasa SA/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Bartosz Śpiączka najlepszy w grudniu 2021

Być może już mało kto pamięta, ale w grudniu minionego roku to właśnie Górnik Łęczna był rewelacją ligi, czym zadziwił całą piłkarską Polskę. Beniaminek z Lubelszczyzny okazał się jedynym zespołem w stawce, który w trzech kolejkach ostatniego miesiąca 2021 roku wywalczył pełną pulę dziewięciu punktów. Taka seria zwycięstw nie byłaby możliwa bez Bartosza Śpiączki, który był autorem połowy trafień zielono-czarnych w opisywanym okresie.

O strzeleckim instynkcie Bartosza Śpiączki przekonali się w grudniu bramkarze i obrońcy Cracovii i KGHM Zagłębia Lubin. Przeciwko „Pasom” snajper łęcznian popisał się okazałym dubletem. W spotkaniu z „Miedziowymi” zaliczył decydujące trafienie na kilka minut przed końcowym gwizdkiem. W całym sezonie napastnik urodzony w Wolsztynie uzbierał dziewięć bramek i obok Karola Angielskiego jest najskuteczniejszym Polakiem bieżących rozgrywek.

Wyboru Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn ligi, jeden głos należy zaś do fanów w mediach społecznościowych. Jak wyglądały wyniki głosowania w grudniu 2021 roku?

Źródło: @_Ekstraklasa_ on Twitter

Pierwsza okazja do zobaczenia najlepszego piłkarza grudnia PKO BP Ekstraklasy już w niedzielę 6 grudnia o godzinie 12:30, kiedy to rozpocznie się wyjazdowy pojedynek Górnika Łęczna z Wartą Poznań. Oba zespoły powalczą wiosną o utrzymanie w elicie, więc można powiedzieć, że będzie to tzw. mecz o sześć punktów.

PIŁKARZ MIESIĄCA PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY 2021/2022

  • GRUDZIEŃ 2021: BARTOSZ ŚPIĄCZKA (GÓRNIK ŁĘCZNA)
  • LISTOPAD 2021: LUKA ZAHOVIĆ (POGOŃ SZCZECIN)
  • PAŹDZIERNIK 2021: JAKUB KAMIŃSKI (LECH POZNAŃ)
  • WRZESIEŃ 2021: IVAN LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)
  • SIERPIEŃ 2021: YAW YEBOAH (WISŁA KRAKÓW)
  • LIPIEC 2021: ROBERT PICH (ŚLĄSK WROCŁAW)

Przypominamy, że w poniedziałek poznaliśmy również Trenera Grudnia 2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Został nim opiekun Górnika Łęczna, Kamil Kiereś. Więcej o tym wyróżnieniu przeczytasz >>>TUTAJ<<<!

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button