Polska zorganizuje turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów 2023 Mężczyzn!

To już oficjalna informacja Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB)! Polska a konkretnie Gdańsk będzie gospodarzem jednego z przyszłorocznych turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów. W dniu 6 grudnia siatkarska centrala ogłosiła, że to finałowy turniej SLN 2023 Mężczyzn zostanie rozegrany w dniach 19-23 lipca w ERGO ARENIE!

Polska zorganizuje turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów 2023 Mężczyzn! (Fot.: FIVB/VolleyballWorld.com)

Gdańsk gospodarzem turnieju finałowego Ligi Narodów 2023

Gdańsko-sopocka ERGO Arena jest jednym z tych obiektów, które goszczą w swoich murach siatkówkę na najwyższym światowym poziomie i to od wielu lat. Po tegorocznych FIVB Mistrzostwach Świata Kobiet kibice siatkarscy z Pomorza już w przyszłym roku będą mieli okazję zobaczyć u siebie najlepszych siatkarzy globu.

Stolica województwa pomorskiego, w której rozgrywany był jeden z turniejów fazy interkontynentalnej tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn czy też mecze fazy pucharowej zeszłorocznych CEV Mistrzostw Europy siatkarzy, tym razem podejmie reprezentacje, które powalczą o triumf w SLN 2023. W tym gronie z całą pewnością będzie reprezentacja Polski.

UWAGA MUNDIAL 2022! Sprawdź nasze typy na MŚ 2022 od legendarnych typerów. Nie wiesz, gdzie grać zakłady? Sprawdź ofertę i bonusy na Mundial 2022, jakie oferują popularni i legalni w Polsce bukmacherzy na Mundial!

Terminarz Ligi Narodów siatkarzy 2023

Wcześniej Biało-Czerwoni rywalizować będą podczas turniejów fazy interkontynentalnej w japońskiej Nagoi, holenderskim Rotterdamie i Pasay City na Filipinach. W szczegółach ten etap zmagań będzie wyglądał tak:

Fot.: FIVB/VolleyballWorld.com

Terminarz Ligi Narodów siatkarek 2023

W przyszłorocznej edycji rozgrywek FIVB Volleyball Nations League 2023 udział weźmie też reprezentacja Polski kobiet, która o awans do turnieju finałowego rozgrywek powalczy w tureckiej Ankarze, Hongkongu i w koreańskim Suwon.

Fot.: FIVB/VolleyballWorld.com

Turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów 2023 Kobiet rozegrany zostanie w dniach 12-16 lipca w Arlington w stanie Teksas w USA. Sprawdź też terminarz EuroVolley 2023!

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button