Polscy siatkarze zagrają o złoto mistrzostw świata do lat 19!

Czwartek 2 września 2021 może zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiej siatkówki. Tego dnia Biało-Czerwoni nie tylko rozpoczną zmagania w CEV Mistrzostwach Europy, których decydujące mecze zostaną rozegrane w katowickim „Spodku”, ale też zagrają o złoto mistrzostw świata. W tym drugim przypadku mowa o juniorach do lat 19, którzy w meczu o tytuł zmierzą się z Bułgarami.

Polscy siatkarze zagrają o złoto Mistrzostw Świata do lat 19! (Fot.: FIVB)

Siatkarskie Mistrzostwa Świata Juniorów: Polska w wielkim finale

W środę siatkarska reprezentacja Polski do lat 19 po raz drugi zmierzyła się z gospodarzami turnieju i po raz drugi okazała się od nich lepsza, ale o tym za chwilę. Pierwszą wygraną podopieczni Michała Bąkiewicza zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy „A”, dzięki czemu ułatwili sobie drogę do strefy medalowej. W 1/8 finału Biało-Czerwoni wygrali bez straty seta z Kolumbią, a awans do 1/2 finału siatkarskiego mundialu wywalczyli, pokonując w trzech odsłonach reprezentację Niemiec.

Do środowego półfinału zespół prowadzony przez Michała Bąkiewicza nie stracił nawet jednego seta. Tej znakomitej passy nie udało się podtrzymać, ale cel udało się osiągnąć. Spotkanie było bardzo zacięte, o czym najlepiej świadczą wyniki poszczególnych setów. Dwa pierwsze najmniejszą możliwą różnicą wygrali nasi siatkarze (26:24 i 25:23), ale w trzecim minimalnie lepsi byli Irańczycy (23:25). W czwartej partii Biało-Czerwoni postawili jednak kropkę nad „i”, zwyciężając 25:20 i w całym meczu 3:1.

O złoto polscy juniorzy zagrają z Bułgarami, którzy niespodziewanie pokonali Rosjan, uważanych powszechnie za głównych kandydatów do tytułu. Początek wielkiego finału zaplanowano na godzinę 16:30 naszego czasu. Bezpośrednia transmisja na platformie YouTube, dokładnie na oficjalnym kanale Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) „Volleyball World”.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button