Polscy piłkarze nie polecą do Rosji na mecz baraży eliminacji do MŚ Katar 2022!!!

To już przesądzone, piłkarska reprezentacja Polski nie poleci do Rosji na barażowy mecz eliminacji katarskiego mundialu, który zaplanowano na 24 marca! Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech we wspólnym oświadczeniu kategorycznie potępiły agresję Rosji na Ukrainę i wyraziły zdecydowane stanowisko, że w związku z obecną sytuacją mecze barażowe nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej – poinformowano w czwartkowe popołudnie w oficjalnym komunikacie prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

PZPN zabrał głos ws. meczu Rosja – Polska!

PZPN: Polska nie zagra meczu barażowego w Rosji

Dwa dni temu na naszych łamach informowaliśmy, że Polski Związek Piłki Nożnej wystosował oficjalne pismo do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) ws. meczu z drużyną narodową Rosji w Moskwie w ramach półfinału baraży eliminacji do Mistrzostw Świata Katar 2022. Na to pismo odpowiedź z FIFA jeszcze nie przyszła, ale w czwartek PZPN podjął kolejne kroki, przedstawiając wspólne stanowisko wraz z piłkarskimi centralami Czech i Szwecji, w którym zadeklarowano, że w Rosji reprezentacje tych trzech krajów nie zagrają. Poniżej publikujemy to oświadczenie w całości:

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji.

W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań.

Przyjęte przez trzy związki piłkarskie stanowisko jest zbieżne między innymi z tym, co mówił kilkadziesiąt godzin temu minister sportu Kamil Bortniczuk, który stwierdził, że nie wyobraża sobie tego, żeby polscy piłkarze polecieli do Moskwy, kiedy trwa agresja Rosji na Ukrainę. Minister dodał, że absolutnym minimum jest przeniesienie tego spotkania na neutralny grunt. Jak minister zareagował na dzisiejsze stanowisko PZPN oraz czeskiego i szwedzkiego związku?

Obecnie oczekiwania wobec FIFA i UEFA idą jeszcze dalej. Pojawia się coraz więcej głosów, że sankcje nakładane na Federację Rosyjską powinni objąć także dziedzinę sportu i doprowadzić do zerwania jakiejkolwiek współpracy z agresorem również na tej niwie.

W piątek UEFA ma ogłosić odebranie finału Ligi Mistrzów UEFA Sankt Petersburgowi. Pod dużym znakiem zapytania stoją też siatkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Polska zadeklarowała już gotowość do przejęcia organizacji tej imprezy. Nie brakuje też apeli o zawieszenie Rosji w strukturach międzynarodowych organizacji sportowych.

PZPN: OŚWIADCZENIE FEDERACJI PIŁKARSKICH POLSKI, SZWECJI I CZECH

Źródło: PZPN.pl

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 6

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x