Pogoń Szczecin ma nowego trenera!

O tym, że Kosta Runjaić odejdzie z Pogoni Szczecin po zakończeniu sezonu 2021/2022, wiemy już od półtora miesiąca, ale nazwisko jego następy poznaliśmy dopiero dziś. Kto poprowadzi „Portowców” w następnej edycji rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy i w eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA 2022/2023?

Pogoń Szczecin ma nowego trenera! (Fot.: Pogoń Szczecin/Twitter)

Jens Gustafsson nowym trenerem Pogoni Szczecin

O tym, że nowym trenerem Pogoni Szczecin będzie Jens Gustafsson dowiedzieliśmy się po godzinie 15:00 w poniedziałek 9 maja z oficjalnego komunikatu prasowego klubu ze stolicy Pomorza Zachodniego. Szwedzki szkoleniowiec przejmie drużynę od początku przygotowań do nowego sezonu. Co ciekawe, „Portowcy” wykupili trenera ze Szwedzkiego Związki Piłki Nożnej, gdzie był zatrudniony jako selekcjoner reprezentacji do lat 21. Pogoń aktywowała dziś klauzulę wykupu zawartą w umowie trenera ze szwedzką federacją. To pierwszy w historii klubu przypadek transferu definitywnego szkoleniowca.

Podpisana umowa będzie obowiązywał przez trzy najbliższe lata. Kontrakt pomiędzy Pogonią a Gustafssonem zawiera także opcję jego przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fachowiec ze Szwecji może pracować w Szczecinie do końca sezonu 2025/2026. Codzienną pracę z drużyną Jens Gustafsson rozpocznie w połowie czerwca.

Jestem dumny z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie z trenerem Jensem Gustafssonem. Po wielu rozmowach jestem przekonany, że jest on świetnym wyborem dla naszego klubu i będzie dalej rozwijał naszą drużynę. – mówi dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk.

Co możemy powiedzieć o nowym opiekunie „Portowców’ przed jego debiutem w nowej roli? 43-letni szkoleniowiec urodził się w Helsingborgu. W trakcie kariery piłkarskiej, jako obrońca, reprezentował barwy szwedzkich klubów: Helsingborga, Brage i Falkenberga. Następnie rozpoczął karierę szkoleniową. Jako pierwszy trener Jens Gustafsson pracował m.in. w Halmstads BK (od lipca 2011 roku do listopada 2014), młodzieżowej reprezentacji Szwecji w 2015 roku oraz IFK Norrkoping (od czerwca 2016 do końca grudnia 2020 roku, zdobył z tym klubem m.in. wicemistrzostwo). W 2021 roku był opiekunem chorwackiego Hajduka Split, a na początku obecnego roku ponownie został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Szwecji. 

Co ważne, patrząc w kontekście wyzwań przed jakimi stanie Pogoń Szczecin, Jens Gustafsson posiada również doświadczenie na arenie międzynarodowej. Z IFK Norrkoping rywalizował kilkukrotnie w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy UEFA, a z Hajdukiem Split w Lidze Konferencji Europy, w eliminacjach której latem zagrają tez szczecinianie.

Źródło: meczyki.org/Pogoń Szczecin 

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x