Podolski zostaje w Górniku Zabrze na kolejny sezon!

Od kilku miesięcy kibice Górnika Zabrze i fani polskiej piłki czekali na tę informację! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Łukasz Podolski zdecydował się pozostać w ekipie 14-krotnych mistrzów Polski na kolejny sezon, o czym oficjalnie zakomunikowano w czwartek 19 maja!

Łukasz Podolski zostaje w Górniku Zabrze na kolejny sezon! (Fot.: Górnik Zabrze/@GornikZabrzeSSA on Twitter)

Mistrz świata zostaje w PKO Ekstraklasie

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele informacji medialnych poddających w wątpliwość pozostanie Łukasza Podolskiego w Górniku Zabrze na sezon 2022/2023. Sam piłkarz w swoich wypowiedziach podkreślał, że w klubie nie do końca wykorzystano jego potencjał marketingowy oraz zwracał uwagę na inne niedociągnięcia w „Klubie Kibiców Śląskich Miast”.

Koniec końców miłość do trójkolorowych barw wzięła górę i popularny „Poldi” zdecydował się kontynuować swoją piłkarską karierę w barwach 14-krotnych mistrzów Polski. Doświadczony zawodnik zdecydował się przedłużyć kontrakt o kolejny rok. Wcześniej zabrzanie poinformowali, że na taki sam krok zdecydowano się w przypadku Bartosza Nowaka i Rafała Janickiego.

Pomimo odejść podstawowych obrońców, Przemysława Wiśniewskiego i Adriana Gryszkiewicza, wiele wskazuje na to, że w przyszły rozgrywkach klub z Górnego Śląska może dysponować mocniejszą kadrą niż obecnie. Z zabrzanami łączonych jest kilku ciekawych graczy, a jako pierwszy transfer powinien sfinalizować Paweł Olkowski, o którego powrocie pisaliśmy na naszych łamach.

Wracając do bohatera, któremu poświęcono ten tekst, należy podkreślić, że za Łukaszem Podolskim bardzo dobry sezon. Początek był słaby ze względu na problemy zdrowotne, ale od 10. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/2022 widzieliśmy już „Poldiego” w najlepszym wydaniu. Jak to wygląda w liczbach? Mistrz świata z 2014 roku strzelił dziewięć goli, do których dorzucił cztery asysty.

Mimo wszystko te liczby nie do końca oddają wpływ Podolskiego na grę Górnika Zabrze. Był on znacznie większy, co widać chociażby po liczbie kluczowych podań czy skuteczności przerzutów. W obu tych aspektach pochodzący z Sośnicy zawodnik należał do ścisłej ekstraklasowe czołówki.

Górnik Zabrze: Łukasz Podolski zostaje na sezon 2022/2023

Z filmiku zamieszczonego na kanale Górnika Zabrze na portalu YouTube dowiadujemy się również, że Łukasz Podolski, który w ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 będzie pauzował za ósmą żółtą kartkę, wybierze się na mecz do Wrocławia razem z kibicami i podczas wyjazdu ma rozdawać autografy. Torcida otrzymała około 1,5 tysiąca biletów, więc na trybunach zapowiada się prawdziwe święto. Fanom „Trójkolorowych” takiej wyprawy można tylko pozazdrościć.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x