Pływackie Mistrzostwa Europy 2021: Są kolejne medale dla Polski!

Po wtorkowym medalu kobiecej sztafety na dystansie 4×50 metrów stylem dowolnym, w środę polscy pływacy do swojej kolekcji dorzucili dwa kolejne krążki Mistrzostw Europy Kazań 2021 na krótkim basenie. Kto tym razem zameldował się na podium?

Mistrzostwa Europy 2021 w pływaniu: Jest pierwszy medal dla Polski!

Pływanie: Srebro i brąz Polaków na ME w Kazaniu

Swój drugi medal podczas europejskiego czempionatu, który odbywa się od wtorku do niedzieli w stolicy Tatarstanu, wywalczyła Katarzyna Wasick, który w wielkim finale wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 23,49 sekundy. Najlepsza okazała się Sarah Sjoestroem ze Szwecji (23,12 s), złota medalistka igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro z 2016 roku. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Rosjanka Maria Kamieniewa (23,72 s). Dzień wcześniej nasza reprezentantka stanęła wraz z koleżankami na podium wyścigu sztafetowego, a to wcale nie musi być koniec jej sukcesów podczas zawodów w Rosji.

„Jest srebro, to jest najważniejsze. Był to ciężki wyścig pod względem mentalnym. Wiedziałam, że to jest finał i każdy może w nim wygrać. Cieszę się, że stanę na podium. Sądzę, że wszyscy w Polsce mają dzięki temu uśmiech przed telewizorami. Proszę, aby wszyscy siedzieli przed telewizorami i dopingowali, bo to jeszcze nie jest koniec.” – zachęcała szczęśliwa Katarzyna Wasick, którą czeka jeszcze występ na dystansie 100 metrów oraz sztafeta w stylu zmiennym (cytat za polswim.pl).

Srebro Wasick nie było jedynym sukcesem Polski w środowe popołudnie na pływalni w Kazaniu. Na wysokości zadania stanął też Jakub Majerski, który w finale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym zszedł poniżej 50 sekund (49,86). Szybsi od niego byli tylko Węgier Szebasztian Szabo (49,68 s) i Włoch Michele Lamberti (49,79 s). To dla niego pierwszy medal imprezy międzynarodowej tej rangi w karierze i znakomity prognostyk na przyszłość.

Szansa na kolejne medale Mistrzostw Europy 2021 w pływaniu na krótkim basenie już w czwartek. 4 listopada w finałach zawodów w Kazaniu popłynie czterech naszych reprezentantów. Paweł Juraszek uzyskał w półfinałach drugi czas na 50 metrów dowolnym. Czwarty i piąty wynik na 200 metrów stylem grzbietowym uzyskały Laura Bernat i Paulina Peda, a szósty na 100 metrów zmiennym Alicja Tchórz.

Transmisje telewizyjne pływackich Mistrzostw Europy 2021 w Kazaniu realizuje TVP Sport. Początek sesji popołudniowej o godzinie 16:25 czasu polskiego.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X