Mistrzostwa Europy 2021 w pływaniu: Jest pierwszy medal dla Polski!

We wtorek 2 listopada w rosyjskim Kazaniu wystartowały XXI Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. Dwa lata temu w Glasgow Biało-Czerwoni wywalczyli pięć medali. W stolicy Tatarstanu worek z medalami rozwiązał się już pierwszego dnia, więc można mieć nadzieję, że i ta impreza będzie dla polskich pływaków równie udana.

Mistrzostwa Europy 2021 w pływaniu: Jest pierwszy medal dla Polski!

ME Kazań 2021: Polscy pływacy z pierwszym medalem

Pierwszy medal dla Polski podczas zawodów w stolicy Tatarstanu wywalczyły kobiety. Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zajęły trzecie miejsce w wyścigu sztafet na dystansie 4×50 m stylem dowolnym. Niewiele zabrakło do tego, żeby w ich ślady poszli również nasi pływacy, ale w ich wypadku zakończyło się na czwartym miejscu.

„Dedykujemy ten medal kibicom. Sądzę, że tym występem rozpoczęłyśmy dobre starty Polaków na tych mistrzostwach Europy. Teraz będziemy tylko ten worek z medalami powiększać.” – powiedziała po zdobyciu brązu kończąca rywalizację w polskiej sztafecie Alicja Tchórz, cytowana przez oficjalną stronę internetową Polskiego Związku Pływackiego (polswim.pl).

Nasze pływaczki miały we wtorek jeszcze jeden powód do radości. Poza zdobyciem brązowych medali, Biało-Czerwone w finale ustanowiły też rekord kraju czasem 1.35,94. Szybsze od nich były tylko Rosjanki – 1.34,92 oraz Holenderki – 1.35,47.

Jeśli chodzi o wtorkowe starty Polaków, warto odnotować także start Jakuba Majerskiego, który z trzecim czasem awansował do finału na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Dokładny czas naszego reprezentanta? 49,73 sekundy.

Przypominamy, że rozpoczęta we wtorek 2 listopada rywalizacja w pływackich Mistrzostwach Europy 2021 na krótkim basenie Kazaniu potrwa niedzieli 7 listopada. W stolicy Tatarstanu wystąpi łącznie siedem polskich pływaczek i dziewięciu pływaków z naszego kraju.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X